Znani sprawcy kradzieży z branży AGD przerzucili się na branżę budowlaną

Gołdapscy policjanci zatrzymali złodziei sklepowych. Ostatnim razem łupem sprawców padło 7 patelni oraz szachy tym razem panowie „przerzucili” swoje zainteresowania na branżę remontowo-budowlaną… zainteresowali się wiertarkami.

 

 

 

 

 

Wczoraj (17 maja) właściciel jednego z gołdapskich sklepów poinformował oficera dyżurnego, że zatrzymał w sklepie dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść towar ze sklepu. Na miejscu okazało się, że sprawcami kradzieży są znani policji 22- i 30-letni mieszkańcy Gołdapi. Mężczyźni byli już wcześniej zatrzymywani za przestępstwa przeciwko mieniu, m.in. kradzież patelni i szachów. Tym razem panowie przerzucili swoje „zainteresowania” na branżę remontowo-budowlaną.

Złodzieje w ciągu dwóch dni wynieśli ze sklepu 2 wiertarki o łącznej wartości ponad 700 złotych. Zgodnie z powiedzeniem do trzech razy sztuka… za trzecim razem zostali zatrzymani przez właściciela sklepu na gorącym uczynku – z wiertarką pod kurtką. Złodzieje narzędzia zastawiali w lombardzie i jak tłumaczyli, kradzieży dokonywali tylko, gdy kończyły się im pieniądze które przeznaczali na alkohol, papierosy i kebab.

Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni mieli już w swojej kartotece podobne przestępstwa i działali w warunkach recydywy. Grozi im nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności.


Aktualności

Powiązane artykuły