Spędził noc w bagażniku

Policjanci z Gołdapi pomogli mężczyźnie, który zatrzasnął się w bagażniku swojego samochodu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, mężczyzna wydostał się na zewnątrz.

 

 

 

 

 

Do nietypowej interwencji doszło dzisiaj we wczesnych godzinach rannych. Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że idąc do pracy usłyszała, jak z bagażnika jednego z samochodów zaparkowanych na parkingu, ktoś wzywa pomocy. Okazało się, że 29-letni gołdapianin spędził w pojeździe całą noc. Tłumaczył, że nawet dla niego samego z nieznanych powodów, będąc wieczorem pod wpływem alkoholu, wszedł do bagażnika swojego auta. Zatrzaśnięty mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego, więc musiał liczyć na pomoc kogoś, kto go usłyszy. Policjanci powiadomili brata mężczyzny, który przywiózł klucze od auta.

Przypominamy!!!!

Lato i wakacje tuż-tuż. Zaczynamy się cieszyć słoneczną aurą. Ale wolny czas nie może zwalniać nas od odpowiedzialności za podróżujące z nami dzieci oraz zwierzęta. W żadnym wypadku, ani na chwilę, nie zostawiajmy dzieci oraz zwierząt w aucie podczas upałów!!! Temperatura ciała dziecka wzrasta od 2 do 5 razy szybciej niż u dorosłego człowieka. Szyby w samochodzie najpierw umożliwiają przedostawanie się promieni słonecznych do wnętrza, a następnie działają jak izolator i zatrzymują ciepło w środku. Zostawienie uchylonego okna w samochodzie daje znikomy efekt. Ryzyko przegrzania dziecka lub czworonoga jest ogromne. Dlatego każdy, kto zobaczy dziecko lub zwierzęta zamknięte latem w aucie stojącym na słońcu, powinien natychmiast interweniować i niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby ratunkowe.


Aktualności

Powiązane artykuły