Pięć szkół walczyło o mistrzostwo województwa w Giżycku. Srebrne medale siatkarzy SP 3 Gołdap

Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi z klasą skończyli rok w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. W piątek, 18 maja w Giżycku wywalczyli srebrny medal w Finale Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Trójek” chłopców. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych z Olsztyna, Dobrego Miasta, Elbląga, Giżycka, Ostródy i Gołdapi.

Niestety, jedna z nich (Elbląg) nie pojawiła się na parkiecie giżyckiej hali, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Rangę imprezy podniosła obecność przewodniczącego W-M SZS Wacława Wasieli, dyrektora MOSiR-u w Giżycku Mariana Mieńko i dyrektora SP 4 Giżycko Jolanty Stańczuk. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna trójka co w secie drugim.

Dodatkowo zespół składał się z dwóch rezerwowych. Gołdapianie w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Maciej Świętoń, Olaf Rykaczewski, Aleksander Nyga i Piotr Dadura na początku pokonali 2:1 (25:8, 18:25, 15:1) Szkołę Podstawową nr 1 w Ostródzie. W drugim meczu uporali się ze Szkołą Podstawową nr 1 w Dobrym Mieście – 2:1 (25:21, 19:25, 15:7). W trzecim spotkaniu turnieju finałowego zdecydowanie ograli 2:0 (25:14, 25:22) Szkołę Podstawową nr 7 z Olsztyna. W ostatnim piątkowym meczu stanęli na przeciw niepokonanego Giżycka.

Obie drużyny prezentowały nieprzeciętne możliwości i o końcowym sukcesie decydowały niuanse. Ostatecznie spotkanie wygrali giżycczanie 2:0 (25:21, 25:18). Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 tym samym zajęła bardzo dobre drugie miejsce i została wicemistrzem województwa warmińsko-mazurskiego.

Wszystkie zespoły uczestniczące w finale otrzymały puchary, zawodników trzech czołowych drużyn udekorowano medalami, a najlepsi siatkarze w poszczególnych drużynach wyjechali z Giżycka z gustownymi statuetkami. Takie wyróżnienie otrzymał Michał Ostrowski, który był kilerem w ataku, z dobrym przeglądem pola.

Organizatorem turnieju Finałowego był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Giżycku.