Obchody Dnia Strażaka

Uroczystym apelem 9 maja o 12.00 przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi rozpoczęły się obchody Dnia Strażaka w powiecie gołdapskim.  Oprócz funkcjonariuszy gołdapskiej komendy wzięli w nich udział także emerytowani strażacy, strażacy ochotnicy, przedstawiciele władz samorządowych, gołdapskich służb mundurowych i duchowni.

 

 

 

 

 

Nasze święto to wspaniała okazja do wręczenia odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych woj. warmińsko-mazurskiego nadało medale „ Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał:

– dh Ireneusz Gryniewicz

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:

– dh Witalis Kibitlewski

– dh Andrzej Jankowski

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:

– st. ogn. Zdzisław Adamczyk

– ogn. Zygmunt Solarczyk

– ogn. Mariusz Lutyński

– mł. ogn. Robert Krupiński

– mł. ogn. Przemysław Oleksy

– st. sekc. Sebastian Skałuba

– dh Dariusz Kalinowski

– dh Daniel Sanik

Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek wręczył asp. Danielowi Żamojtukowi, medal „ Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego”. asp. Daniel Żamojtuk na wysokim poziomie realizuje misję na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego w powiecie gołdapskim. Ponadto jest prekursorem sportu pożarniczego w powiecie gołdapskim, a podejmowane w tej dziedzinie działania i odnoszone sukcesy przyczyniają się do rozwoju i promocji powiatu, zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i krajowym.

Akty nadania wyższych stopni służbowych wręczył komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Bogdan Wierzchowski,  komendant powiatowy PSP w Gołdapi bryg. Wojciech Szczepanik oraz  starosta gołdapski Andrzej Ciołkek.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

ASPIRANT SZTABOWY:

– st. asp. Krzysztof Budziński,

ASPIRANT:

– mł.asp. Józef Wilczewski.

STARSZY OGNIOMISTRZ:

– ogn. Tomasz Mikielski,

– ogn. Robert Skiba.

OGNIOMISTRZ:

– mł. ogn. Norbert Łupiński,

– mł. ogn. Mariusz Lutyński.

MŁODSZY OGNIOMISTRZ:

– st. sekc. Grzegorz Franke.

STARSZY SEKCYJNY:

– sekc. Romuald Żelaźniak.

SEKCYJNY:

– st. str. Grzegorz Suchocki.

STARSZY STRAŻAK:

– str. Mateusz Dyniszuk,

– str. Przemysław Grzymkowski,

– str. Paweł Tarlecki.

Ponadto minister spraw wewnętrznych i administracji z dniem 4 maja 2018 roku nadał stopień  BRYGADIERA – mł. bryg. Wojciechowi Szczepanikowi oraz nadał brązową odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” dh Kazimierzowi Kazanieckiemu. Wręczenie awansu na wyższy stopień służbowy oraz odznaczenia nastąpi podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbędą się w dniu 21 maja 2018 roku w Ełku.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali odznaczonym i awansowanym oraz złożyli podziękowania strażakom za dotychczas pełnioną służbę. Po części oficjalnej komendant powiatowy PSP w Gołdapi zaprosił wszystkich na drobny poczęstunek.

Opracowanie:  st.kpt. Kamil Pawlukanis


Aktualności

Powiązane artykuły