O tym, czym się kończy selfie na tle słupów granicznych

O tym, że nie powinno się wykonywać pamiątkowego selfie na tle słupów granicznych przekonali się w niedzielę trzej niemieccy turyści wraz z przewodnikiem. Robili zdjęcie nieświadomi tego, że są rejestrowani przy polsko-rosyjskiej granicy przez kamery SG. Zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy Placówki SG w Baniach Mazurskich.

 

 

 

 

 

 

Na dodatek turyści weszli na pas drogi granicznej i jeden z nich przekroczył granicę w niedozwolonym miejscu. Wszyscy otrzymali mandaty, tyle że w różnych kwotach – ten który przekroczył zapłacić musi 300 złotych, jego dwaj koledzy po 200, natomiast fotografujący ich przewodnik – 100 złotych. Turyści poruszali się przy granicy na rowerach.

Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl

Fot: Archiwum W-MOSG

 


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “O tym, czym się kończy selfie na tle słupów granicznych

 1. Zbulwersowany

  O Boże wielkie co, że ktoś przez przypadek przekroczył granicę. Zdarzyło się to nie pierwszy raz i nie ostatni. Zaraz musi być mandat. Turyści na pewno nie będą mile wspominać pobytu w naszym mieście. Sam bym już na ich miejscu do niego nie wrócił. Wybudujcie mur na granicy i nie będzie problemu, że komuś dwa palce u stopy wyszły za granicę. Szkoda, że funkcjonariusze wszelkiej maści nie działają tak szybko, jeśli w ogóle, gdy obywatel zwróci się do nich o pomoc.Puknijcie się w głowę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. sid

  Przewodnik powinien dostać mandat, żeby się doszkolił /żart/ 😉 Otwarta polityka pis – karać wszystkich za wszystko, i na wszelki wypadek. Na pewno funkcjonariusze są z siebie dumni, wynik jest. Chory, nietolerancyjny kraj. Załamka 🙁 Polak, żeby zostać ukarany pouczeniem przez uprzejmego funkcjonariusza musi wyjechać z kraju!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Marian

   Ale czemu wtrącasz w to PIS? Dura lex sed lex. Znasz takie powiedzenie? Pewnie kury ci się , wieśniaku, też przez PIS nie niosą.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Sid

    Kur nie mam, a w Gołdapi już na szczęście od lat nie mieszkam. Jak rozumiem twój inwentarz ma się świetnie, człeku z miasta 😉

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. Andrzej

  Tak, karzcie wszystkich i za wszystko bo wszyscy to potencjalni przestępcy działający na szkodę RP. Chory kraj. Zwykły słup graniczny i zdjęcie na jego tle dla turysty, który czegoś takiego nie widział to ogromna atrakcja. Zabierzcie to wszystko a ludzi ustawcie w szeregach i karzcie im klaskać na komendę tak jak w Korei Pn a za złamanie nakazu zamykajcie do więzień.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jary

   Spoko, już nie tak wiele brakuje. Cierpliwości.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...