Moja droga do wolności

Taki tytuł mają lekcje historii odbywające się w GOKiP. Tegoroczna okrągła rocznica odrodzenia państwa polskiego, jest okazją do organizowania wielu spotkań ze starszymi mieszkańcami naszej gminy. „Żywe” lekcje historii skierowane są do młodzieży, by przybliżyć im temat uzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszeni goście opowiadają jaka była ich droga do niepodległości, w jaki sposób udało się przeżyć tamte lata i na co byli narażeni, by dziś młodzi ludzie mogli cieszyć się wolnością.

 

 

 

 

 

Wspomnienia tamtych lat nieraz cisnął łzę w oku, opowiadając o nich głos się załamuje – wolność… to tak łatwo powiedzieć, a zabrała tylu ludzi, którzy o nią walczyli. Dziś możecie się nią cieszyć, kłaść się spać i wstawać spokojnie, nie chowając jak my tobołka z jedzeniem pod poduszką, nie wiedząc czy w nocy nie trzeba będzie uciekać. Pamiętajcie o tych którzy o nią walczyli, bo wolność nie jest nam dana raz na zawsze, a tamte czasy oby nigdy nie wróciły.

Tak na zakończenia spotkania z młodzieżą powiedział pan Ignacy Świerzbin, życząc wiele radości i spokoju. Dziękujemy panu Ignacemu za tak wartościowe i pouczające spotkanie. Wychowanie młodego pokolenia w duchu tych wartości nie jest łatwym zadaniem. Jednak stworzenie właściwego systemu wartości, stanowi fundament życia człowieka. Każdy z nas z dzieciństwa wynosi bagaż składający się z przekazanych nam przez rodziców, dziadków wartości, wzorców zachowań, czy zapatrywań na świat. Ten system wartości buduje osobowość i kształtuje życie młodego człowieka. Na kolejnej lekcji historii gościć będziemy panią Romualdę Fiedorowicz.


Aktualności

Powiązane artykuły