Misja Toruń

W dniach 26 – 27 kwietnia gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w wycieczce do Torunia.  Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Escape Roomach, gdzie uczniowie fantastycznie bawili się w pokojach tematycznych rozwijając zdolności detektywistyczne i rozwiązując  zagadki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie udaliśmy się do Planetarium. Siedząc wygodnie w fotelach, obejrzeliśmy „Makrokosmos”. Podziwialiśmy tysiące gwiazd i kosmiczne animacje pojawiające się nad naszymi głowami. Po czterdziestominutowym seansie przeszliśmy na wystawę „Baza Mars# 17”, gdzie mieliśmy   okazję zmierzyć się z wyzwaniami typowymi dla członków załogi statku kosmicznego.

Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy spotkaniem z przewodnikiem i spacerem po toruńskiej starówce. Później gimnazjaliści wzięli udział w grze miejskiej. Podzieleni na cztery drużyny rywalizowali zawzięcie o nagrodę główną – torbę pierników toruńskich. Kolejnym punktem był rejs statkiem po Wiśle. Na koniec udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których poznaliśmy tajniki wypieku tradycyjnych pierników toruńskich. Nagrodą za aktywny udział były piernikowe ciastka, które uczniowie ulepili własnoręcznie.

Dziękujemy paniom Ewie Ruszewskiej i Justynie Przekop za pomoc w opiece nad młodzieżą.

Alicja Komorowska i Jadwiga Ulewicz


Aktualności

Powiązane artykuły