Majówka w Baniach Mazurskich

W tym roku na długi majowy weekend pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło, w sam raz by korzystać z ofert kulturalnych przygotowanych mieszkańcom. 1 maja w auli GOKiP odbył się Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej, w trakcie którego na scenie prezentowali się przedstawiciele różnych instytucji. W tym dniu odbył się również turniej piłki nożnej dla dzieci, który przeprowadzono na boisku Orlik.

 

 

 

 

 

Kolejny majowy dzień, 2 maja, skierowany był do rodzin. Występy artystyczne, gry i zabawy odbyły się na stadionie gminnym. Na scenie oprócz występów wokalnych i muzycznych, zaprezentowały się zespoły taneczne. Był to ich pierwszy występ na dużej scenie. Mimo stresu jaki towarzyszył im przed pierwszym wejściem na scenę, poradzili sobie koncertowo.

W tym dniu na scenie gościnnie wystąpił również zespół „Kontrabanda”. Wspaniały koncert, podczas którego zespół zaprezentował znane przeboje zachęcił do śpiewu zgromadzoną publiczność, która ten dzień zamiast „ogródkowego grilla” postanowiła spędzić razem z nami, doskonale bawiąc się. Festyn rodzinny zakończyła zabawa taneczna z zespołem Centrum.

3 maja, na zakończenie majówki, odbył się kolejny już Przegląd Amatorskich Grup Kabaretowych. W auli GOKiP oprócz kabaretów wystąpił tekściarz i parodysta przedstawiający zabawne monologi, rozbawiające do łez zgromadzoną publiczność. Po występach kabaretowych na scenie pojawiła się Druga M – śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz.

Gość muzyczny wieczoru był niespodzianką przygotowaną dla mieszkańców na zakończenie dni majowych w naszej gminie. Jego występ zachęcił nie tylko do wspólnych śpiewów, ale i tańców gwarantujących moc niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy wszystkim artystom, którzy w trakcie trzech majowych dni zapewnili nam wspaniały program artystyczny. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom – uczestnikom imprez, którzy pomimo wspaniałej pogody zdecydowali się z nami spędzić majówkę.

 

Powiązane artykuły