Jest ważną i niezbędną formacją

Również w Gołdapi uczczono kolejną rocznicę powstania Straży Granicznej. Uroczysty apel odbył się w piątek w sali Szkoły Podstawowej nr 2. Głównym punktem programu było wręczenie nominacji na wyższe stopnie i otrzymała je niemała grupa funkcjonariuszy.

 

 

 

 

Wraz z ppłk Tomaszem Makowskim, komendantem gołdapskiej placówki SG, nominacje wręczyli – starosta Andrzej Ciołek i burmistrz Tomasz Luto. Głos zabrało kilkoro z zaproszonych gości.

Sympatycznym uzupełnieniem uroczystości okazał się występ uczniów gołdapskiej „Dwójki”.

Straż Graniczna jest ważną i niezbędną formacją z racji specyfiki położenia powiatu gołdapskiego, chociaż warto zaakcentować dodatkowy aspekt związany z jej funkcjonowaniem – podobnie jak 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, również nasza placówka SG należy do najważniejszych pracodawców.


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Jest ważną i niezbędną formacją

 1. Józef

  A jednak miałem nadzieję, że właśnie podczas święta Straży Granicznej ujrzę w końcu obu naszych włodarzy, Starostę i Burmistrza w służbowych galowych mundurach. Jak to byłoby pięknie zobaczyć dwóch oficerów – dwóch włodarzy naszego terenu. Nie doczekałem się.

   
  1. Monika

   Ja też spodziewałam się, że w końcu zobaczę obu panów obok siebie w mundurach. Ale trudno.

    
  2. Anonim

   Jakich dwoch oficerow jeden z nich nigdy oficerem nie byl.

    
   1. ktoś

    Sierżant to sierżant do oficera trochę brakuje!

     
   2. Brat Łata

    Jak to nie był? Który???

     
 2. Lol

  Jakich dwóch ? Ha ha

   
 3. turysta

  tak, święto jak święto, straż graniczna jest potrzebna, ale przyjmowane są w jej szeregi również osoby mocno wątpliwe, ponoć jest takie zapotrzebowanie, weryfikacja jest dość dziurawa, a proszę pamiętać że często FATALNY wizerunek SG, tak, kreują JEDNOSTKI, jednostki które swoje frustracje odreagowują na ludziach, szczególnie widoczne jest to granicy, pozdrawiamy SG !