Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2018

Już jutro Boże Ciało a tym samym rozpoczyna się kolejny długi weekend w tym roku. W związku z tym gołdapscy policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu na drogach powiatu. Dlatego też, aby podnieść poziom bezpieczeństwa użytkowników dróg od dzisiaj tj. 30 maja rozpoczyna się policyjna akcja pod nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2018” która potrwa do 3 czerwca.

 

 

 

 

 

Podczas tych kilku dni na ulicach Gołdapi i drogach powiatu bezpieczeństwa będą strzec miejscowi policjanci. Mundurowi będą monitorować natężenie i zagrożenia w ruchu oraz zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Policjanci będą również zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny i prędkość pojazdów oraz bezpieczeństwo pasażerów. Stanowczo egzekwowane będzie również zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci zgodnie z przepisami w specjalnych fotelikach.

Celem działań jest eliminowanie z ruchu kierujących siadających za kierownicę na „podwójnym gazie” oraz zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży i powrotu do domu.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły