„Żeby zdrowie mieć trzeba tylko chcieć, jeść witaminki nie kwasząc przy tym minki”, czyli Dzień Zdrowia w przedszkolu

W piątek 6 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji przygotowaliśmy w ramach realizacji projektu „Chcesz szczęśliwym być kolego, dbaj o zdrowie od małego” – zdrowe śniadanie dzieciom i ich rodzicom. Symbolem projektu jest wiewiórka i to właśnie przebrani za wiewiórki częstowaliśmy rodziców oraz dzieci pysznym smoothie.

 

 

 

 

 

Nasz smoothie to koktajl warzywno-owocowy, który dostarcza wiele pozytywnej energii na dalszy dzień pracy czy zabawy. Kolorowe pyszności zachęcały do degustacji małych i dużych. W naszym menu nie zabrakło także przysmaku wiewiórki, czyli orzeszków.


Celem dzisiejszych działań było zaszczepienie wśród naszej społeczności zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy rodziców wraz z dziećmi do zmiany nawyków żywieniowych.

Ogromne podziękowania paniom kucharkom i pani intendentce za przygotowanie zdrowych pyszności.

Koordynator: Anna Paszczyńska


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “„Żeby zdrowie mieć trzeba tylko chcieć, jeść witaminki nie kwasząc przy tym minki”, czyli Dzień Zdrowia w przedszkolu

  1. Polka

    „częstowaliśmy rodziców oraz dzieci pysznym smoothie”. Czy naprawdę trzeba sięgać po słownik angielsko-polski, żeby zrozumieć co mówi Polak do Polaka ,czy polskie słownictwo jest aż tak ubogie? Czy nie można powiedzieć „częstowaliśmy rodziców oraz dzieci pysznymi koktajlami”. Angielskiemu nie ubędzie, kiedy polski polskim będzie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...