Zapraszamy na „Eko – piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”

28 kwietnia na placu Zwycięstwa w parku miejskim będzie miał miejsce „Eko-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”. Działanie jest realizowane z okazji Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku obchodzony jest 22 kwietnia. Wydarzenie organizuje Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

 

 

 

 

W związku z powyższym zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły, nadleśnictwa i inne podmioty zajmujące się szeroko pojmowaną ekologią i produktami lokalnymi do aktywnego uczestnictwa w dziewiątym „Eko-pikniku”. Celem Spotkania jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu.

Podczas wydarzenia proponujemy wachlarz działań kulturalnych i edukacyjnych gwarantujących naukę i zabawę dla uczestników. Przygotowujemy prezentacje organizacji i instytucji zajmujących się gospodarką zasobami naturalnymi i ekologią, pokazami dawnych zawodów, stoiska ze sztuką, rękodziełem i zdrową żywnością. Prezentacjom tym towarzyszyć będzie żywa etno muzyka.

Podczas imprezy przewidziano przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci. Każda osoba, która przyniesie elektrośmieć, dostanie sadzonkę rośliny lub inny gadżet ekologiczny.

Wspierają nas: Dom Kultury w Gołdapi oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Wsparcia medialnego udzielają: Radio 5, Radio Gołdap, goldap.org.pl, goldap.info, Kurier Gołdapski.

Zapraszamy do współudziału w „Eko-pikniku 2018” oraz przesyłanie informacji dotyczących sposobu włączenia się w te wydarzenie. Deklaracje udziału w Eko-pikniku do pobrania na stronie: www.powiatgoldap.pl oraz www.funduszgoldap.pl

Na zgłoszenia mailowe czekamy do 23 kwietnia 2018 r.

Zachęcamy do udziału!

Powiązane artykuły