Przyjaciele Przyrody z dwójki informują: „Elektrośmieciuszek”wyczyszczony…

Ogromny samochód ponownie zapakowali panowie z EKO HARPOON. Nasz szkolny kącik Elektrośmieciuszek znowu świeci pustkami, ale to kwestia kilku dni i ponownie gołdapianie przywiozą ZSEE .

 

 

 

 

 

Akcja rozwija się i stale kibicują jej najmłodsi .Są świadkami i uczestnikami cudownego działania. Rozwijają swoją wiedzę na temat recyklingu. Wiedzą, że elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe substancje, które po przedostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera czy świetlówki przenikają do gleby. Dlatego tak ważne jest oddanie elektrośmieci do specjalnych punktów zbierania, dzięki czemu zostaną one poddane procesom odzysku, a szkodliwe substancje unieszkodliwione.

Każdy, kto chce się pozbyć większej lub mniejszej ilości zużytego sprzętu, może własnym transportem dostarczyć go do szkoły w godzinach 7.00 – 17.00. Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy:
– Dostarczane nam elektrośmieci muszą być w całości. Z zużytych urządzeń nie wolno wyjmować części ,a oddawać np. tylko obudowy. Taki niekompletny odpad przestaje być elektrośmieciem. – mówi Alina Oleszczuk koordynatorka akcji

Zagadka z nagrodą z Miasta bez elektrośmieci

Jak często Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi organizuje zbiórki elektrośmieci?

Wybierz jedną odpowiedź i wpisz literę w komentarzu:

a) dwa razy w roku,

b) zbiórka trwa w szkole przez cały rok,

c) cztery razy w roku.

 

Na odpowiedzi czekamy do 30 kwietnia do godziny 16.00.

Każda prawidłowa odpowiedź zostanie nagrodzona.

Odbiór nagrody(7-11maja ) SP2 Gołdap sala nr 20 – Alina Oleszczuk.

Fotoreportaż pt.”Co czuje zepsuta lodówka?:)”


Aktualności

Powiązane artykuły