Pomagamy seniorom

Na co dzień spędzamy wolny czas w gronie rówieśników. Mamy wspólne tematy, zainteresowania i rytm dnia. Żyjemy w czasach, kiedy mamy coraz mniej okazji do kontaktów z ludźmi starszymi. Znikają rodziny wielopokoleniowe. Seniorzy nie są już postrzegani jako „skarbnica wiedzy i mądrości”.

 

 

 

Coraz częściej młodzi ludzie stawiają pytanie „skoro starsi nie obsługują komputera, to czego mogą mnie nauczyć?”. Brak naturalnych przestrzeni do kontaktów wielopokoleniowych w rodzinie, w przestrzeni miasta czy wsi sprawia, że młodzi i starsi mało o sobie wiedzą, rzadko współpracują. Po obu stronach rodzą się stereotypy.

Nadeszła wiosna, czas porządków nie tylko w gospodarstwie domowym, ale również w najbliższym otoczeniu. Młodzież z CKiW OHP w Gołdapi wyszła z inicjatywą odnalezienia potrzebujących, starszych osób. W ramach podjętych działań uczestnicy gołdapskiego Centrum robili im niezbędne zakupy, porządkowali domy i ogrody oraz najbliższe otoczenie, wyprowadzali psy, przycinali żywopłoty i drzewka ogrodowe, szykowali drewno na opał. Efektem pracy wychowanków były zadbane mieszkania, ogrody i najbliższe otoczenie oraz uśmiech na twarzach potrzebujących.  Dzięki wychowankom seniorzy poczuli, że nie są sami i mogą liczyć na pomoc.

Kadra wychowawcza

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Pomagamy seniorom

 1. matka

  BRAWO!!!! Aby takiej młodzieży było jak najwięcej:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. xyz

  Każdy będzie kiedyś „Seniorem „

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...