Noc kodowania – kodujemy wiosnę

Dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Boćwince po raz drugi uczestniczyły w „nocy kodowania”, tym razem pod hasłem: „Kodujemy wiosnę”. Korzystając z pięknej pogody zabawa zaczęła się na dworze. Dzieci czekały takie zadania jak: slalom z czapką klauna, odkodowywanie wiosennych haseł i zabawy ruchowe.

 

 

 

 

 

By na placu zabaw było pięknie i kolorowo uczniowie malowali kredą wielkie, wiosenne kwiaty. Następnie udali się na długo oczekiwane ognisko z kiełbaskami. Po zapełnieniu brzuchów nadszedł czas na następne zadanie, czyli wiosenne podchody. Dzieci szukały kolorowych kopert i wykonywały zamieszczone w nich zadania, by odkryć skarb, którym był nikt inny: robocik Dash.

Uczniowie zachwyceni poznawali możliwości nowego, małego przyjaciela. Wiele emocji przysporzył robot „makey makey”. Dzieci z niedowierzaniem grały na jabłkach czy kubeczkach napełnionych wodą. Nie zabrakło również pracy grupowej: pokolorowanie wiosennej kolorowanki XXL. Gry i aplikacje do nauki programowania całkowicie pochłonęły uczestników.

Celem zajęć była popularyzacja idei nauki programowania jako sposobu na rozwój kompetencji pracy w zespole, komunikacji w grupie, myślenia koncepcyjnego, rozwiązywania problemów i kreatywności. Dzieci szczęśliwe, podekscytowane i pełne pomysłów wróciły do domów.


Aktualności

Powiązane artykuły