Kompozycje ze kwiatów sztucznych

Doskonałe, aż do przesady kojarzą się nam głównie z dwiema rzeczami. Pogrzebówką i zakurzonym flakonem w babcinym domu. A to wielki błąd, bo omija nas w ten sposób możliwość adaptacji tych kwiatów w formach sztuki czy reprezentatywnych dekoracji na salony.

Artystycznie

Kreatywność i otwartość na pomysły to jedne z pierwszych myśli jakie nam powinny przyjść do głowy przy układaniu kompozycji. Floryści chętnie korzystają z różnych dodatków i kwiatów sztucznych po to, aby stworzyć zapierające dech aranżacje.

Jeśli nie jesteśmy pewni swoich możliwości, zawsze możemy skorzystać z klasycznych metod układania kwiatowych aranżacji. Wtedy mamy pewność, że wyjdzie nam one bez potknięcia.

Zdobienie wnętrza

Aranżacje kwiatowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych motywów w dekoracji wnętrz. Nadają im o wiele lepszy wygląd, wprowadzają ożywienie i podkreślają walor estetyczny. Dobierając odpowiednie dekoracje można stworzyć połączenie elementów wnętrza ze sobą. Zielona sofa w białym wnętrzu będzie się o wiele lepiej komponować z całością, jeśli dodamy do wnętrza roślinę.

Wianki z kwiatów sztucznych

Pięknie wyglądają wianki zrobione z bazy z wikliny dodać wystarczy kilka kwiatków i dodatków florystycznych. Na wiosenny wianek będzie to raczej kwiatki takie jak żonkile czy tulipany. Najlepiej sprawdzić jakie sztuczne kwiaty producent ma na stanie u siebie, wtedy jest łatwiej wybrać coś co nam odpowiada. Modnym dodatkiem są także sztuczne ptaszki. Na święta będą to kurczaczki, a po tym okresie możemy zmienić je na inne.

Interesującym połączeniem jest zielony wianek wyklejony sztucznym mchem albo zrobiony z bukszpanu ozdobiony jednokolorowymi dodatkami. Jest to wianek nowoczesny i bardzo stylowy. Jeśli dodatki będą w kolorze białym mamy śliczny wianek do domu w stylu angielskim.

Kompozycje z kwiatów

Do flakonów idealnie nadają się kompozycje z kwiatów jak róże czy tulipany. Jeśli jednak marzy się nam kolorowy bukiet różnych kwiatów, a nie mamy żyłki florysty, to dobrym rozwiązaniem są śliczne flower boxy. Na stronach internetowych hurtowni dekoracji kwiatowych można znaleźć śliczne gotowe bukiety wykonane z wielu gatunków kwiatów. Do niektórych wnętrz bardziej nadają się bukiety, ale z jednakowego gatunku kwiatów. Pasują do dużych przestrzennych wnętrz w stylu nowoczesnym.

Kompozycje przestrzenne to osobny temat do omówienia. Jednak tu warto zaznaczyć, że są to specjalne dedykowane do ogromnych wnętrz układy z kwiatów. Robione zazwyczaj na zamówienie. Mają zastosowanie do dużych restauracji, wnętrz konferencyjnych.

Źródła:


Porady

Powiązane artykuły