Jaki środek do czyszczenia i renowacji plastików w aucie?

Każdy kierowca powinien dbać o wygląd swojego samochodu. Czyste auto świadczy bardzo dobrze o jego właścicielu. Poza regularnym myciem i odkurzaniem samochodu, warto zadbać również o jego pojedyncze elementy chromowane oraz te wykonane z tworzywa sztucznego.

 

 

 

 

Jaki kosmetyk do renowacji plastików najlepiej wybrać?

Z czasem plastiki samochodowe wyglądają coraz gorzej i wymagają odpowiedniej renowacji. Na szczęście na rynku dostępne są profesjonalne kosmetyki samochodowe, które doskonale czyszczą i odnawiają wszystkie plastiki. Niektóre z nich nadają się również do renowacji opon i sprawiają, że te wyglądają jak całkiem nowe.

 

Każdy ma oczywiście swoją ulubioną markę kosmetyków samochodowych, której ufa i z której często korzysta. Jeżeli kosmetyki te sprawdzają się, warto sprawdzić, czy w ofercie producenta znajduje się również taki środek do renowacji plastików. Obecnie na rynku najczęściej spotkać można płyny, ale również pianki i żele, które służą do tego celu. Oczywiście, w sklepach można znaleźć też jednorazowe chusteczki nasączane płynem, jednakże te nie są polecane przez ekspertów. Nie dają one bowiem zbyt spektakularnych efektów. Często po ich zastosowaniu pozostają brzydkie i nierówne zacieki, a plastiki dosłownie kleją się po dotknięciu ich.

 

Jak czyścić?

Wybór pomiędzy pianką, żelem i płynem tak naprawdę zależy od osoby, która będzie stosowała dany preparat. Najważniejsza jest wygodna aplikacja kosmetyku i na to najlepiej zwrócić uwagę. Oczywiście, kosmetyk taki najlepiej rozprowadzać czystą i suchą ściereczką z mikrofazy. Bardzo dobrze usuwa ona zabrudzenia, chłonie nadmiar płynu, a jednocześnie nie pozostawia nigdy smug, ani pojedynczych włosków. Takie ściereczki nie są drogie i można je kupić razem ze środkiem w sklepie motoryzacyjnym.

Taki środek do renowacji plastików z pewnością wyczyści cały kokpit i wszystkie plastiki wewnątrz pojazdu. Poradzi sobie również z elementami z tworzywa sztucznego na zewnątrz samochodu – Autochemia.pl/srodek-do-renowacji-plastikow. Najlepiej stosować go regularnie, ponieważ wtedy przynosi najlepsze efekty. Zaleca się nałożenie preparatu po każdym umyciu i dokładnym odkurzeniu samochodu.

Na rynku jakiś czas temu pojawiły się specjalne linie kosmetyków, które oparte są na ekologicznych składnikach. Warto szukać właśnie takich rozwiązań, ponieważ kosmetyki te w niczym nie ustępują innym, a można dzięki nim chronić nasze środowisko naturalne. Najlepiej zdecydować się oczywiście na zakup całego zestawu do mycia i pielęgnacji samochodu. Wówczas można zaoszczędzić, ponieważ kosmetyki sprzedawane w formie zestawów są znacznie tańsze, niż te oferowane pojedynczo.

 


Aktualności

Powiązane artykuły