Czy lustro na wymiar jest lepsze od zwykłego?

Jeżeli planujesz zakup lustra, z pewnością słyszałeś o możliwości wykonania lustra na wymiar. Czy jednak jest to lepsza opcja niż standardowe lustro? Czym się od siebie różnią? Przedstawiamy za i przeciw lustrom na wymiar.

 

Małe, duże i zawsze cieszy

Ciężko jest znaleźć rzecz w naszym domu, na którą byśmy nie narzekali. I to pomimo tego, że kupujemy je z pełną odpowiedzialnością i świadomością. Pralka – za głośno wiruje, odkurzacz – za słabo wciąga brud, buty – za szybko się niszczą. Tę wyliczankę możemy prowadzić w nieskończoność. Aż dojdziemy do lustra, które jest jednym z najbardziej neutralnych przedmiotów w domu. Parafrazując znane polskie powiedzenie, „jakie jest lustro, każdy widzi”. Jednak to tylko pozory, bowiem lustra różnią się od siebie i to diametralnie. A jeżeli się postaramy, to będziemy właścicielami jedynego w swoim rodzaju lustra w Polsce.

 

Lustro na wymiar – szczyt personalizacji

Osiągniemy to w jednym przypadku – musimy kupić lustro na wymiar. Właśnie to jest największa różnica, działająca na korzyść luster na wymiar. Sami ustalamy, jak ma wyglądać nasze lustro. Nie tylko decydujemy o rozmiarze, ale o innych szczegółach. Jednak po kolei. Najważniejsze, co możemy wybrać, to wysokość oraz szerokość naszego lustra. Możemy ją określić co do milimetra. Dzięki temu nasze nowe lustro jest idealnie skrojone pod pomieszczenie, w jakim się znajdzie. W sklepie stacjonarnym możemy wybierać tylko spośród „typowych” produktów. Nazwaliśmy lustro na wymiar „szczytem personalizacji” i jest to prawdą. Nie tylko ustalamy jego rozmiary, ale również kolor tafli lustra. Może być ono standardowe (srebrne), ale również optiwhite (białe), czy grafitowe lub weneckie. Wybór jest całkiem spory. Nie musimy się również ograniczać do jego kształtu. Mamy wybór, co prawda niewielki, między lustrami okrągłymi oraz kwadratowymi. Do tego dobieramy odpowiedni szlif lub jego brak. Od tej decyzji zależy, czy lustro znajdzie się w ramie, czy będzie „luźne”. Na koniec pozostaje wybór konkretnej ramy. A ten jest praktycznie nieograniczony. W zależności od tego, z usług jakiej firmy skorzystamy, mamy możliwość zamontowania jednej z dziesiątek ram. Niektórzy szklarze oferują nawet ponad 200 modeli!

 

Nie oznacza to jednak, że lustra na wymiar są wolne od wad. Jedną z nich z pewnością jest cena. Lustra wykonywane na zamówienie z reguły są droższe od tych robionych „hurtowo”. Nie jest to regułą, jednak, jeżeli doliczymy koszty przesyłki przy zamówieniu przez internet, cena będzie wyższa.

 


Aktualności

Powiązane artykuły