Potrącenie pieszego

Gołdapscy policjanci wczoraj po południu zostali wezwani do potracenia pieszego przez osobówkę. Do zdarzenia doszło w centrum Gołdapi na oznakowanym przejściu dla pieszych, w momencie gdy pieszy prawidłowo przechodził przez zebrę. Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza teraz gdy pogoda nie jest dla kierowców sprzyjająca a pieszych zachęcamy do noszenia odblasków, które sprawią, że będą bardziej widoczni.

 

 

 

 

 

 

Wczoraj około 18:50 w centrum Gołdapi doszło do potracenia pieszego przez 24-latka kierującego volkswagenem Passatem. Kierujący nie ustąpił pierwszeństwa dla prawidłowo przechodzącego przez przejście dla pieszych 71-letniego mieszkańca Gołdapi w wyniku czego zaczepił go prawym lusterkiem po czym wjechał na wysepkę uderzając w znak drogowy. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i wzmożenie koncentracji w obrębie przejść dla pieszych. Zmrok, opady atmosferyczne, śliska nawierzchnia nie jest dla kierowców sprzyjająca. Dodatkowym utrudnieniem jest również to, gdy piesi ubierają się na ciemno. Dlatego ważne jest, aby założyć element odblaskowy, który zwiększy naszą widoczność nawet 5-krotnie.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły