Północna Liga Regionalna imienia Franciszka Pietrołaja 2017/18 – mistrzem UKS Jantar Gołdap, ale wygrali wszyscy

Zakończyły się rozgrywki Północnej Ligi Regionalnej 2017/18 w tenisie stołowym. Podsumowanie odbyło się w niedzielę (18 marca) w Pisanicy. Wszystkie drużyny nagrodzono pamiątkowymi pucharami. W pełni na to zasłużyły. Liga jest inicjatywą samych uczestników, którzy w ten sposób realizują swoje pasje.

 

 

 

 

 

 

Bez wielkich pieniędzy, tej całej licencyjnej otoczki i potężnych haraczy. Po postu znakomity projekt tenisistów-amatorów.

Najokazalsze puchary za trzy pierwsze miejsca trafiły do Gołdapi, Bakałarzewa i Lenart. Najlepsi zawodnicy ligi: Robert Karniej, Marcin Czarniawski, Wojciech Wojciechowski, Marek Różycki i Kazimierz Żyliński  ostali nagrodzeni pucharami, najlepszych w poszczególnych drużynach uhonorowano medalami.

Warto wspomnieć, iż Robert Karniej dokonał rzeczy, która nie zdarzyła się nigdy wcześniej w tych rozgrywkach: rozegrał 49 pojedynków i wszystkie wygrał. Przyznano również trzy wyróżnienia: nagrody dla najstarszego i najmłodszego zawodnika otrzymali – Janusz Rososiński i Kacper Malinowski, a nagrodę za postawę Fair Play otrzymała drużyna 14. dywizjonu z Suwałk.

Po wręczeniu nagród odbył się turniej indywidualny. W kategorii open w finale spotkali się najlepsi zawodnicy tegorocznych rozgrywek – Robert Karniej i Marcin Czarniawski. Iznowu lepszym okazał się Robert. Miejsce na podium uzupełnił zawodnik gospodarzy Bartosz Cudnowski. W rywalizacji dzieci najlepszym okazał się Kacper Malinowski, przed zawodnikami z Gołdapi – Dominikiem Święckim i Dawidem Chilickim.

Bardzo emocjonujące były również gry podwójne. Sukces z ubiegłego roku powtórzyła ełcka para Marcin Czarniawski/Zbigniew Sasiński, która w finale pokonała duet z Bakałarzewa Karol Szymański/Dariusz Staszkiewicz. Na trzecim stopniu podium stanęli Dominik Święcki i Dawid Chilicki Gołdap.

W tegorocznej edycji wystąpiło ponad 70 zawodników, wielu z nich ze świetną przeszłością tenisową, którzy teraz bawią się tenisem i zarażają swoją pasją młodych adeptów tej pięknej, ale jakże trudnej dyscypliny. Najstarszy zawodnik liczył sobie ponad 60 lat a najmłodszy nie skończył jeszcze dziewięciu lat.

Pod względem poziomu sportowego i emocji tegoroczny sezon był również wyjątkowy. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatniej kolejce. A wszystko przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i bez wielkich nakładów finansowych.

– Przy tej okazji chcę bardzo podziękować wszystkim kierownikom zespołów za wspaniałą współpracę, a zawodnikom za ich zaangażowanie i entuzjazm – ak podsumował rywalizację Zbigniew Bobryk trener LUKS ABC Żak Pisanica, który podjął się prowadzenia tych rozgrywek.

Po zakończeniu oficjalnej części zawodnicy z Gołdapi wręczyli upominek prowadzącemu rozgrywki panu Zbigniewowi Bobrykowi, podziękowali za wspaniałą współpracę. Fundatorami upominku były – Starostwo Powiatowe z Gołdapi oraz Gmina Gołdap. Na zakończenie części oficjalnej Marek Różycki podziękował za zaangażowanie wszystkim zawodnikom klubu UKS „Jantar”. Szczególne słowa podziękowania należą się zawodnikom z Gusiewa – Ronanowi i Dimitremu oraz Adamowi Makarowi- Srokowo, których znakomite występy w drugiej rundzie zapewniły nam wspólny sukces.

Serdeczne podziękowania: Gminie Gołdap, Starostwu Powiatowemu, rodzicom, dyrekcji LO, panu prezesowi klubu UKS „Jantar” Bogusławowi Jejerowi za znakomitą wieloletnią współpracę.

Drużyna z Gołdapi występowała w następującym składzie personalnym w sezonie

2017-18:

  1. Grzegorz Wesołowski – Gołdap,

2. Marek Różycki – Gołdap,

3. ogdan Wikarski – Gołdap,

4. Kamil Sowa – Gołdap,

5. Kacper Misiun – Gołdap,

6. Doninik Święcki – Jabramowo,

7. Dawid Chilicki – Gołdap,

8. Mateusz Marcinkiewicz – Gołdap,

9. Andrej Aleksiejew – Gusiew – Rosja,

10. Roman Kupovets – Gusiew – Rosja,

11. Dimitrii Boroziniets – Gusiew – Rosja,

12. Adam Makar – Srokowo,

13. Damian Jarzyna – Gołdap.

Tabela:

Północna Liga Regionalna 2017-18_tabela

Powiązane artykuły