„Ojej, bardzo nam się podobało i ta wspaniała atmosfera…”

To jeden z wielu komentarzy rodziców, którzy dzisiaj, podczas Dnia Otwartego, wraz ze swoimi pociechami odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Prezentacja kolorowych prac dzieci, unoszące się pod sufitem kolorowe baloniki z logiem szkoły, powitalny napis, sympatyczny klaun witający dzieci, atrakcyjne przypinki i smaczne muffinki, wręczane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, już na wejściu wprawiały miłych gości w dobry nastrój.

 

 

 

 

 

 

Wizytę w szkole rozpoczęło spotkanie bardzo licznego grona rodziców z burmistrzem Gołdapi Tomaszem Luto. Przybyłych powitał dyrektor szkoły Stefan Piech. Przy kawie, herbacie i pysznym cieście rodzice z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących wdrażania reformy oświaty oraz o planowanych inwestycjach i realizacji aktualnych projektów.

Zapytali pana burmistrza m. in. o możliwość wybudowania dodatkowego parkingu w okolicy szkoły i termomodernizację budynku szkolnego. Burmistrz oznajmił, że może nawet w tym roku powstanie parking koło boiska szkolnego, pisany jest też nowy projekt dotyczący termomodernizacji. Rodzice obejrzeli prezentację zdjęć, ukazujących wydarzenia, akcje, uroczystości, konkursy, wycieczki, w których biorą udział uczniowie „Dwójki”.

Następnie pani wicedyrektor – Lilia Bogdańska zaprosiła gości do obejrzenia części artystycznej i zwiedzania szkoły. Klasa III a przywitała zebranych sympatyczną reklamą szkoły, wesołą piosenką i wspaniale wykonanym tańcem. Chwilę później goście obejrzeli inscenizację bajki Ignacego Krasickiego „Żaby i dzieci” w wykonaniu piątoklasistów. Zaprezentowana bajka stała się pretekstem do poruszenia tematyki ekologicznej.

Maluchy otrzymały kolorowanki ukazujące płazy. Podczas zwiedzania szkoły goście mogli obejrzeć liczne trofea sportowców, wziąć udział w zajęciach Zumby, prowadzonych przez panią Anetę Adamczewską, odwiedzić stanowisko biwakowe harcerzy z wielopoziomowej drużyny Aves, którzy grali na gitarach i śpiewali harcerskie piosenki, proponowali przymierzenie munduru, zrobienie wspólnego zdjęcia, promowali swoje akcje, częstowali cukierkami. Tuż obok znajdowało się stanowisko z eksperymentami klasy III b. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też kreatywne zabawy z ciastoliną, placyk zabaw, stanowisko malowania twarzy, pokaz kick – boxingu, prezentacja gier edukacyjnych wykonanych przez uczniów klas VI – VII.

W klasach dzieci mogły zagrać w warcaby, pobawić się różnymi typami klocków: Lego, Jenga, klockami do układania mozaiki, klockami kreatywnymi, pobawić się piaskiem kinetycznym i „pobuszować” w baseniku z piłeczkami lub po prostu odpocząć na pufie, wykonać sylwetkę ptaka, nakleić kolorowe piórka, oczka, pomalować gipsowe listki, wykonać samodzielnie eksperyment z balonikiem, obejrzeć świat pod mikroskopem. Rodzice wraz z maluchami zwiedzili też pracownie klas starszych, pracownie komputerowe. Poznali możliwości tablic multimedialnych. Byli zainteresowani wyglądem i pracą świetlicy szkolnej.

To było udane spotkanie! Maluchy nie chciały opuszczać szkoły. Rodzice podkreślali domową atmosferę spotkania.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom „Dwójki”, którzy z wielkim zaangażowaniem współuczestniczyli w organizacji Dnia Otwartego. Cieszymy się, że Was mamy!

Barbara Girtler, Anna Budzińska


Aktualności

Powiązane artykuły