Nabór wniosków do FIO 2018 wydłużony

Narodowy Instytut Wolności przesunął termin składania wniosków do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018 do czwartku 5 kwietnia do godz. 16:15. Decyzja ta jest podyktowana potrzebami małych organizacji pozarządowych, którym NIW wychodzi naprzeciw.

 

 

 

Kierując się potrzebami rozwijających się organizacji pozarządowych, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego podjął decyzję o przesunięciu terminu składania ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich z 29 marca na czwartek 5 kwietnia 2018 roku. Oferty będzie można przesyłać do godz. 16:15.

– Wiele wskazuje na to, że będziemy mieć do czynienia z bardzo dużą liczbą wniosków, być może rekordową – mówi Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor NIW-CRSO, instytucji, która nadzoruje FIO. – Jednocześnie dotarły do nas sygnały od małych organizacji, że potrzebują więcej czasu na złożenie projektu. Dążymy do zwiększenia ich zaangażowania w FIO, więc wsłuchujemy się w ich głos i przedłużamy nabór.

Wyrównywanie szans i wsparcie organizacji o rosnącym potencjale to priorytet w tegorocznej edycji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dodatkowe punkty w ocenie strategicznej otrzymają te podmioty, które pochodzą z małych miejscowości (do 50 tys. mieszkańców) lub mają niewielki przychód roczny (do 100 000 zł). Kolejne punkty dostaną organizacje, które nie korzystały do tej pory ze środków FIO.

Od otwarcia konkursu (czwartek 1 marca) Narodowy Instytut Wolności prowadzi najbardziej intensywną w historii FIO kampanię informacyjną. Instytut zorganizował 32 spotkania informacyjne we wszystkich województwach. Przedstawiciele NIW odwiedzili m. in. takie miasta, jak Białystok, Leszno, Łomża, Katowice, Kraków, Piła czy Ostrowiec Świętokrzyski. Przygotowany został również podręcznik dla organizacji zainteresowanych FIO 2018. NIW na bieżąco prowadzi aktywną komunikację w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Instytut deklaruje, że będzie kontynuować działania promocyjne do momentu zakończenia naboru.

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Nabór wniosków do FIO 2018 wydłużony

 1. Monika

  Są pieniądze na drogi lokalne i zobaczymy jak wykorzystają szanse urzędnicy Gminni którym zawsze było brak pieniędzy na drogi?” W tym roku premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przekazaniu największej, w stosunku do lat poprzednich, kwoty z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.Rząd przeznaczy łącznie na te cele 1,3 mld zł, to jest o 500 mln więcej niż do tej pory było zaplanowane w budżecie. Dzięki tym decyzjom województwa dostaną realne wsparcie na inwestycje w drogi lokalne. W naszym województwie będzie to kwota ok. 30 mln zł.” http://olsztyn.uw.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8451:inwestycje-w-drogi-lokalne-z-duzym-wsparciem-rzadu&catid=193&Itemid=314&lang=pl

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Wiktor

  Zwrot inwestycji do 80 % wkładu własnego. Które drogi zostaną wykonane to na razie tajemnica. Czas pokaże skuteczność naszych urzędników.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Pasanger

  Problemów z drogami nie brakuje. Jest mnóstwo odcinków zaniedbanych i wymagających natychmiastowej naprawy lub przebudowy. Tymczasem burmistrz Luto wybudował drogę przez Rostek podobno aby mieć dobry dojazd do swojej działki (!) no i aby spełnić żądanie pani Rawinis. Ilu mieszkańców na tym zyskało? A czy to są najważniejsze i najpotrzebniejsze inwestycje drogowe?
  Czas skończyć z taką prywatą! Czas na prawdziwe zmiany

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Nic nie rozumiem.Kim jest ta pani R. zeby spełniać jej życzenia.To taki sam zwykly pracownik jak wszyscy.Jakaś komedia.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. miro

   projekt tej drogi akurat był wnioskowany w tamtej kadencji, zobacz sam

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...