„Husaria” Gołdap ze zwycięstwami w boksie!

W niedzielę 25 marca odbył się amatorski turniej bokserski w Rutkach, organizowany przez trenera Zbigniewa Maleszewskiego. W turnieju każdy zawodnik stoczył jedną walkę. Do udziału stawiły się kluby z 6 miejscowości. „Husarię” Gołdap reprezentowało 7 zawodników, 4 z Polski i 3 z Rosji.

 

 

 

 

 

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby wszystko było przygotowane jak na najlepszym poziomie. Wszyscy zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony i walki były na wysokim poziomie. Gracjan Ludtke pomimo  przegranej z bardzo mocnym i doświadczonym zawodnikiem (oraz starszym kategorią wiekową od siebie) został wyróżniony przez organizatora.

Wyniki:
1. Miłosz Osiński – walka wygrana;
2. Aleksandra Kożak – walka przegrana (pojedynek bardzo wyrównany);
3. Jan Żuławski – walka wygrana
4. Gracjan Ludtke -walka przegrana (wyróżniony za pojedynek);
5. Artem Goff – walka wygrana;
6. Serhiej Miroshnikov – walka wygrana;
7. Dimitry Agafonov – walka wygrana.

– Po raz kolejny jestem ogromnie zadowolony ze swoich podopiecznych, dzisiejszy dzień pokazał, że możemy mierzyć się również z innymi klubami zajmującymi się tylko boksem. Na pewno nie jest to nasz ostatni turniej w tej pięknej dyscyplinie, to dopiero nasz początek – mów Damian Szafran.
– Wygrane cieszą ogromnie ale i porażki pokazują nad czym musimy jeszcze pracować. Ola miała poziomem idealnie dobraną przeciwniczkę i werdykt mógłby iść w dwie strony, natomiast Gracjan wykazał się ogromnym sercem do walki. Pojedynek miał z medalistą mistrzostw Polski i chłopakiem, który walczył na mistrzostwach Europy, a z takimi nie wygrywa się od razu. Miłosz i Janek wygrali swoje pojedynki zdecydowanie i jako pierwsi zapisali się w historii gołdapskiego boksu jako zwycięzcy. Mamy również kolejny powód do zadowolenia – jest to współpraca z klubem boksu z Gusiewa. Na turnieju walczyliśmy jako jedna drużyna. To pokazuje, że sport łączy a nie dzieli. Dziękuje trenerom z Gusieva za wspólny wyjazd i wspaniałych zawodników których przywieźli. Wszyscy wygrali zdecydowanie swoje walki.

„Husaria” na charytatywnych sparringach w Olecku 

Również 25 marca odbyły się charytatywne sparingi dla małego Kazia który urodził się bez rąk wraz z licytacją różnych przedmiotów. Głównym organizatorem był klub z Olecka MMA Mad Dogs. Na sparingach stawiła się sześcioosobowa reprezentacja klubu „Husaria”. W sparingach uczestniczyli zawodnicy z różnych, okolicznych klubów.

Powiązane artykuły