Gramy dla Damiana

W sobotę 17 marca o 16.00 w gołdapskiej hali OSiR rozpocznie się Koncert Charytatywny na rzecz 13-letniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 – Damiana Urynowicza. Organizatorami wydarzenia są Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika, Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Witalisa J. Raczkiewicza oraz klub sportowy UKS „Jaćwingowie” Gołdap.

 

 

 

 

Współorganizatorami są Gołdapska Grupa Wsparcia, Wolontariusze 18+, Studio Reklamy Grafix i Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” . Patronatem medialnym Koncert objęli: portal http://goldap.org.pl/, https://www.goldap.info, gazeta Kurier Gołdapski oraz Radio 5.

Damian Urynowicz, który jest beneficjentem koncertu, zmaga się z bardzo rzadkim rodzajem nowotworu złośliwego – Mięsakiem Ewinga. Nowotwór objawił się u chłopca w postaci guza kości krzyżowej kręgosłupa. Chorobę zdiagnozowano niedawno.

Damian pozostaje pod opieką Kliniki Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie gdzie przeszedł już biopsję guza i jest po pierwszym cyklu chemioterapii. Czekają go kolejne etapy leczenia, co wymusza częste wyjazdy do kliniki z odległej o 300 km Gołdapi. Wyjazdy, pobyty w klinice, zakup środków okołomedycznych oraz żywności specjalnego przeznaczenia wiążą się z dużymi wydatkami. Dlatego przyjaciele z gołdapskiej SP 1, naszej Szkoły Muzycznej, oraz członkowie jego drużyny piłki ręcznej z Klubu UKS „Jaćwingowie” Gołdap, a także współorganizatorzy postanowiliśmy wesprzeć go w walce o powrót do zdrowia.

Podczas imprezy z występem taneczno-wokalnym wystąpią uczniowie jego szkoły a z programem muzycznym także słuchacze gołdapskiej Szkoły Muzycznej. Imprezę zakończy mecz piłki ręcznej pomiędzy drużynami III Ligi: UKS „Jaćwingowie” Gołdap i EKS „Szczypiorniak” Ełk.

W przerwach między występami i meczem chcemy przeprowadzić licytację zebranych przedmiotów, które – mamy nadzieję – przekażą na ten cel ludzie Wielkiego Serca. Licząc na Państwa zrozumienie już teraz zwracamy się z prośbą do wszystkich o pomoc dla Damiana i przekazywanie takich przedmiotów. Można je składać do Sekretariatu Szkoły Podstawowej Nr 1 (ul. Szkolna 4, tel. (87) 615 13 37 ) o raz do Sekretariatu Szkoły Muzycznej (ul. Partyzantów 31, tel. (87) 615 15 72).

Przekazane przedmioty będziemy sukcesywnie zamieszczać na FB oraz zaprzyjaźnionych portalach gołdapskich, zachęcając Państwa jednocześnie do udziału w licytacji. Dochód z licytacji i cegiełek za wstęp, które można nabyć w Sekretariacie SP1, w całości zostanie przekazany na leczenie Damiana.

Powiązane artykuły