Działania „Alkohol i narkotyki”

Ponad 130 kontroli trzeźwości wśród kierowców na drogach powiatu gołdapskiego. Wynik – wszyscy trzeźwi. To podsumowanie wczorajszej akcji „Alkohol i narkotyki”, w którą włączyli się również funkcjonariusze straży granicznej z Dubeninek. Mamy zatem nadzieje, że świadomość społeczeństwa rośnie, a dzięki temu nasze drogi stają się bezpieczniejsze.

 

 

 

 

Wczoraj policjanci z gołdapskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej z Dubeninek włączyli się w ogólnopolską akcję „Alkohol i narkotyki”. To działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Policjanci kontrolowali kierowców w całym powiecie. Każda kontrola wiązała się ze sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu i zgodności dokumentów.

SONY DSC

Sprawdzaliśmy również czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Jednak przede wszystkim badaliśmy trzeźwość kierowców. W trakcie działań policjanci przeprowadzili ponad 130 kontroli. Nikt nie wsiadł za kierownicę z promilami. Każdy przebadany kierowca był trzeźwy. Mamy zatem nadzieje, że świadomość społeczeństwa rośnie, a dzięki temu nasze drogi stają się bezpieczniejsze.

Przypominamy!

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Kiedy nie mamy pewności co do swojego stanu zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Tutaj można skorzystać ze stacjonarnego alkomatu dzięki któremu upewnimy się czy możemy wsiąść za kierownicę.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły