Biblioteka Publiczna w Gołdapi została zakwalifikowana do kolejnego projektu

Z dumą informujemy, że Biblioteka Publiczna w Gołdapi została zakwalifikowana do projektu ,,Kodowanie w bibliotece”. Do projektu zostało przyjętych 85 bibliotek z całej Polski. Każda biblioteka uczestnicząca w projekcie otrzyma sprzęt w formie zestawu, na który składać się będą:

 

 

 

 

trzy tablety, trzy edukacyjne Scottie Go!, trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie). Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Biblioteki publiczne od dawna prowadzą działania edukacyjne związane z nowymi technologiami. Zajęcia warsztatowe z podstaw obsługi komputera, internetu, różnych programów czy usług – bezpłatne, dostępne dla wszystkich zainteresowanych, prowadzone w przyjaznej atmosferze są atrakcyjną propozycją zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób starszych.

Programowanie to kolejna oferta edukacyjna w bibliotece. Naukę podstaw programowania można uatrakcyjnić wykorzystując nowoczesne pomoce edukacyjne, takie jak roboty czy gry planszowe. Gra Scottie Go! umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć bez komputera, za to z tabletami, w formie zabawy i z elementami rywalizacji. Z kolei robot Photon to nowoczesna innowacyjna zabawka edukacyjna, z nim można prowadzić zajęcia już najmłodszymi dziećmi (od 5. roku życia) i stopniowo zwiększać poziom trudności. Na zajęciach można wprowadzać elementy zabaw ruchowych z wykorzystaniem maty edukacyjnej i specjalnych fiszek.

W najbliższym czasie Biblioteka Publiczna w Gołdapi wprowadzi ofertę zajęć ,,Programowanie bez prądu” (#offline) dla dzieci.


Aktualności

Powiązane artykuły