Zatańczymy lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet

Już jutro – 14 lutego 2018 o 12.00, przy pomniku na placu Zwycięstwa w Gołdapi zatańczymy lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet. Jest to ogólnoświatowa akcja „NAZYWAM SIĘ MILIARD”. Zapraszamy wszystkich chętnych! Przyłączcie się do nas!

 

 

 

Zostaliśmy objęci Patronatem Burmistrza Gołdapi oraz portalu goldap.org.pl

Link do układu https://youtu.be/lKsahjtkFTk ust. przodem oraz https://youtu.be/j7urQq-zfhw ust. tyłem.

Izabela Słowikowska i Stella Kramkowska

Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Zatańczymy lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet

 1. Lewastronamocy

  Od tańca nikt nie umarł – wręcz przeciwnie – życzę zdrowia, bo w zdrowym ciele zdrowy duch. Nie sądzę jednak żeby statystyczny samiec alfa z piwem w ręku, z zarobioną po łokcie żoną, w bliżej nieokreślonym miasteczku Polski, na skutek dzisiejszego tańca zadecydował, że dziś żonie „sprawiedliwości” nie wymierzy, bo presja ze strony tańczących jest zbyt duża.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. fisher

  Miliard kobiet to znaczy co trzecia na świecie.
  Idiotyzm akcji „Nazywam się miliard” to kpina z dramatu kobiet, które naprawdę padły ofiarą ciężkiego przestępstwa, jakim jest gwałt.

  Nieszczęsne organizatorki nie zdają sobie sprawy, że gdyby tę akcje potraktować poważnie – to oznaczałoby, że porównywalna liczba mężczyzn to skończeni zwyrodnialcy.
  Należy zadać pytanie milionom rozsądnych kobiet, czy naprawdę są przekonane, że ich mężowie, ojcowie, bracia i koledzy to w znacznej mierze prymitywny gwałciciele?

  Taniec garstki opętanych feministek obraża rozum i upokarza wszystkie kobiety znajdujące szczęście w normalnych, ludzkich relacjach ze swoimi mężczyznami.
  Cieszyć sie mogą jedynie prawdziwi sprawcy gwałtów – w tej sytuacji ich zbrodnie stają się czymś banalnym i niemal normalnym.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ALFA BEZ PIWA

  „statystyczny samiec alfa z piwem w ręku, z zarobioną po łokcie żoną” – statystyczna feministko opętana feministko gdzie są te kobiety zarobione po łokcie ???. Kochane feministki WIĘCEJ MIŁOŚCI MNIEJ NIENAWIŚCI.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Izabela

  Nie zgodzę się z przedmówcami. Nie jestem opętana, choć często zachowuje się niekonwencjonalnie ale może to skutek długotrwałej pracy z młodymi ludźmi, tym bardziej nie jestem feministką. A ludzi bardzo lubię. Bez względu na płeć. Nikt z Państwa nie zadał sobie trudu dotarcia do informacji dotyczących akcji. A Fisher i Lewastronamocy przekopiowalł tylko tekst który już pięć lat temu pojawił się na https://www.salon24.pl/u/lewastronamocy/486841,o-miliardzie-tanczacych-pan. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem, który jest, istnieje również w małym miasteczku na końcu Polski. Nikogo nie ratujmy przed przemocą tańcem. Tym bardziej nie ratujmy zarobionych po łokcie kobiet tą akcją . Zwracamy uwagę. Mówimy głośno Nie. Sprzeciwiamy się. Czy to właśnie tak bardzo Państwu przeszkadza???? Pokazywanie młodym ludziom, że nie ma zgody na takie traktowanie drugiego człowieka to nasz błąd???? Mamy świadomość podejmowanych decyzji. A Państwu radzę zamknąć oczy. Może problem zniknie. Może jak nie będziemy o nim mówić to dziewczyny nie będą gwałcone. Zamiast hejtować ruszcie się, podajcie dłoń, pomóżcie dziewczynom. Form tej pomocy jest mnóstwo. Powodzenia.

  Opętane feministki zarobione po łokcie czyli Organizatorki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Karolina

   Komentarze z portalu salon 24 są tych samych autorow co pod notką gołdsp.org. Jezeli organizatorki uwazaja, ze autor komentarza nie ma prawa publikowac go e innym miejscu to juz wiecej nie mam pytan. Nie jestem z Gołdapi i nie znam organizatorow ale mam nadzieje ze nie ucza dxieci.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. anty feminista

  mam czasem wrażenie że panie które tak krzyczą same maja problemy w domach więc same muszą się wykrzyczeć.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Remigiusz

  Szanowne panie !!! uczestniczki imprezki p.t. „Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet. ” Czy ktoś mnie wyjaśni jaki to rodzaj przemocy był oprotestowany za pomocą tańca ?
  W/g mnie taniec jest formą zabawy a nie protestu .Czy panie trafiły na właściwą ścieżkę ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...