Z Kingą Grabowską porozmawialiśmy o życiu

Podczas wtorkowego spotkania w Bibliotece Publicznej w Gołdapi z reporterką Radia Olsztyn Kingą Grabowską zostały poruszone trudne tematy. Spotkanie odbyło się przy okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

 

 

 

 

 

Pierwszym podjętym tematem był „hejt” (przejaw nienawiści, złości, agresji) w Internecie, który ostatnio jest dość popularnym zjawiskiem. Ofiarami hejterów są najczęściej celebryci, dziennikarze i politycy, zjawisko jest też widoczne w środowiskach szkolnych wśród uczniów. Wiele osób korzystających z różnych portali, stron internetowych czuje się bezkarnie i często dochodzi do aktów nienawiści wyrażanych poprzez obraźliwe treści wypisywane przez osoby, które mają potrzebę oczerniania, obrażania i poniżania innych nie tylko słowem (choć głównie nim), ale i grafiką czy filmem.

Tematami, które pojawiły się podczas spotkania były też alkoholizm, współuzależnienie, dorosłe dzieci alkoholików, dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz FAS (alkoholowy zespół płodowy). Pani Kinga Grabowska poprzez prezentację, filmiki i fragmenty swoich audycji, w ciekawy sposób przedstawiła te trudne zagadnienia, które dotykają osób w różnym wieku i z różnych środowisk. Podkreśliła przy tym jak ważna jest nasza reakcja na te zjawiska, byśmy reagowali na nieodpowiednie sytuacje, zachowania dziejące się w naszym otoczeniu, aby móc zapobiec tragediom ludzi, których dotykają.

Działanie zostało sfinansowane ze środków Gminy Gołdap.

 


Aktualności

Powiązane artykuły