„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – policjanci rozmawiają o bezpiecznym internecie

W związku z obchodzonym Dniem Bezpiecznego Internetu funkcjonariusze gołdapskiej komendy, spotykają się z  uczniami z terenu powiatu, gdzie rozmawiają o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu.  

 

 

 

W tym tygodniu w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu gołdapscy policjanci spotykają się z uczniami szkół z terenu powiatu pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Podczas  spotkań funkcjonariusze omawiają z uczniami zasady przyzwoitego zachowania w sieci czyli tzw. „netykietę”. Netykieta to zasady dobrego zachowania w Internecie. Netykieta została stworzona przez samych internautów, aby ułatwić wszystkim bezpieczniejsze i przyjemniejsze korzystanie z Sieci.

Ponadto policjanci zapoznają uczniów z zagrożeniami jakie płyną z dostępu do sieci. Zwracają też uwagę na szkodliwe treści, jakie można napotkać w Internecie oraz niebezpieczne, wirtualne kontakty.

Funkcjonariusze omawiają także przypadki i konsekwencje grożące za zamieszczania w sieci wizerunku osób bez ich zgody oraz ośmieszania, straszenia, włamania na czyjeś konto czy tez pisania obraźliwych komentarzy na portalach społecznościowych. Podkreśliła również, aby o wszelkiej niepokojącej korespondencji dzieci natychmiast informowały rodziców bądź opiekunów.

 

Red. KPP Gołdap

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły