„Teatr przy stoliku” w Szkole Podstawowej nr 3

W ostatnim czasie przed świeżo upieczonymi czytelnikami, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, wystąpili, zaproszeni do współpracy przez bibliotekarkę, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi pod opieką pani Doroty Łasicy.

 

 

 

 

Pierwszoklasiści z ogromną uwagą przysłuchiwali i przyglądali się aktorom czytającym bajkę braci Grimm pt. „Czerwony Kapturek” znaną chyba wszystkim dzieciom.

Widowisko przy stoliku przyciągnęło uwagę małych słuchaczy, gdyż jest oryginalną formą teatralną będącą skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów. Czytający mieli na sobie jedynie elementy kostiumów, by jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę widzów.

Po obejrzeniu teatrzyku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników. Zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami poszanowania książek i po raz pierwszy wypożyczyli je z biblioteki szkolnej.

Dziękuję pani Dorocie Łasicy za współpracę i wkład pracy w przygotowanie „Teatru przy stoliku”.

Dziękuję czytającym aktorom, którzy wcielili się w rolę bajkowych postaci: Annie Dutkiewicz (Czerwony Kapturek), Sławkowi Jarockiemu (wilk), Marioli Rogali (babcia), Dorocie Smokowskiej (mama) i Pawłowi Sarośkowi (leśniczy).

Bardzo cieszy mnie współpraca z WTZ w Gołdapi, gdyż zawsze przynosi wiele satysfakcji i pokazuje jej uczestników jako wspaniałych ludzi, którzy chętnie uczestniczą w lokalnym życiu kulturalnym i co ważne, robią to bardzo dobrze, dając z siebie naprawdę wszystko. Nasi goście pokazali, że czytanie jest czymś przyjemnym i wartościowym, że warto czytać i czytać każdy może.

Justyna Kołodziej

Powiązane artykuły