Przedszkolaki z SP3 na warsztatach kulinarnych w Mazurskiej 6!

W ramach warsztatów kulinarnych pod hasłem Masterchef Junior dzieci z grupy pięciolatków po raz kolejny wcieliły się w rolę kucharzy. Tym razem przedszkolaki zostały zaproszone na zajęcia do zaprzyjaźnionej restauracji, gdzie ich zadaniem było przygotowanie pizzy z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy.

 

 

 

Na zajęciach dzieci zobaczyły jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przyrządzić. Kiedy ciasto było już gotowe, każdy dostał małą kulkę ciasta, którą samodzielnie ugniatał i formował na kształt koła. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, z przygotowaniem pizzy przedszkolaki poradziły sobie znakomicie. Po ułożeniu ulubionych dodatków, pizze trafiły do pieca i zostały upieczone. Gotowe pizze prezentowały się i smakowały wyśmienicie.

Dzieci po warsztatach były zadowolone, najedzone oraz bogatsze w wiedzę i nowe umiejętności. Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Trzasko i całemu zespołowi Mazurskiej 6 za ufundowanie oraz przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć dla przedszkolaków.

Dzieci oraz wychowawczynie grupy ,,Rekinków’’


Aktualności

Powiązane artykuły