Przedstawiła zagrożenia, jakie czyhają w Internecie

W środę 7 lutego uczniowie klasy Ia i IIIa Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi zostali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną na spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji, panią Martą Andruczyk. Zajęcia edukacyjne dotyczyły bezpiecznego posługiwania się internetem, a związane były z Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI).

 

 

 

W tym roku dzień ten (6 lutego) obchodzony jest pod hasłem ,,Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to wartość, której brak skutkuje niepokojącymi zjawiskami w Internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia.

Pani policjantka zapoznała naszych uczniów z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Przedstawiła zagrożenia, jakie czyhają w Internecie, szczególnie na dzieci i młodzież. Za dokuczanie innym w sieci karze podlega każdy człowiek, nawet dziecko.

Dopiero po ukończeniu trzynastego roku życia można założyć konto na Facebooku. Chcielibyśmy bardzo podziękować za to spotkanie jego organizatorom i uświadomienie młodszych, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, więc wszyscy powinniśmy korzystać z Internetu z rozwagą.

Barbara Hornostaj i Wioletta Pietrołaj – wychowawczynie klasy Ia i IIIa


Aktualności

Powiązane artykuły