PLR – IX zwycięstwo na wyjeździe

Runda rewanżowa (10 kolejka) PLR rozpoczęła się zgodnie z planem – odbyły się wszystkie mecze. W grupie A bardzo pewne zwycięstwo odnieśli goście z Gołdapi, którzy pokonali w Słobódce gospodarzy 10:2.

Najskuteczniejszymi zawodnikami tego meczu byli Rosjanie Roman Kupovec (3 p.) i Dymitri Boroziniec (2 p.) oraz Marek Różycki (2 p.). W drugim meczu zmierzyły się drużyny aspirujące do miejsca na podium w końcowej klasyfikacji: Lenarty podejmowały ełczan.

Mecz był bardzo wyrównany i przez cały czas wynik utrzymywał się w granicach remisu, a aż 6 pojedynków kończyło się w pięciu setach. Już w pierwszej grze spotkali się liderzy obu zespołów: Robert Karniej i Marcin Czarniawski.

Po pasjonującym pojedynku zwyciężył 3:2 reprezentant gospodarzy, ale kluczowym okazał się pojedynek Andrzeja Karnieja z Dariuszem Brylowskim, zakończony również w pięciu setach zwycięstwem na przewagi starszego z rodu Karniejów. Robert po raz kolejny zainkasował 4 punkty, a trzy zwycięstwa odniósł świetnie dysponowany tego dnia Wojciech Omilian. W drużynie gości najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Marcin Czarniawski, zdobywca trzech punktów.

W grupie B pisanicka młodzież pewnie pokonała Pozezdrze 10:3. Po 2 punkty dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobyli: Bartosz Cudnowski, Kacper Malinowski, Konrad Bobryk i Marcel Rutkowski. W drugim meczu tej grupy Gawliki Wielkie zremisowały z Suwałkami. Komplet czterech zwycięstw dla drużyny gospodarzy odniósł Stanisław Gąsior, a po 3 punkty dla gości wywalczyli Bogdan Zieliński i Janusz Orłów.

W rankingu indywidualnym swoje pozycje umocnili liderzy: Robert Karniej i Marcin Czarniawski.