Odwiedził ich nieoczekiwanie bajkowy gość

Dzieci z grupy Delfinki z Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły podstawowej nr 3 w Gołdapi wzięły udział w w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”.

 

 

 

W poniedziałek 5 lutego do grupy czterolatków Delfinków przybył nieoczekiwanie bajkowy gość Krecik. Dzieci bardzo serdecznie przywitały gościa w swojej sali. Z ciekawością słuchały informacji o rodzinnym mieście Krecika i oglądały jego pamiątki, które ze sobą zbierał w drodze do nas. W podziękowaniu za przywiezienie ze sobą wspaniałych skarbów z podróży do nas Delfinki pokazały mu najciekawsze miejsca naszego miasta.

W środę 7 lutego dzieci wraz z wychowawczyniami postanowiły zabrać Krecika na wspólną wycieczkę na Tężnie i Groty Solankowej. W trosce o zdrowie gościa Delfinki z wychowawczynią wykonały na szydełku czapkę i szalik, aby było mu ciepło podczas wycieczki.

W Grocie Solnej Krecik odpoczywał na fotelu i bawił się z dziećmi w soli. Po powrocie z wycieczki dzieci wykonały portret gościa. Resztę dnia Delfinki z gościem spędziły na wspólnej zabawie.

Na pożegnanie naszego gościa wychowawczynie przygotowały sernik na zimno w kształcie kopca kreta.

Serdecznie dziękujemy przewodniczącemu Rady Rodziców panu Krzysztofowi Jurewiczowi oraz firmie Dudi Bus za zorganizowanie nieodpłatnego transportu do Groty Solnej.

Ewa Kulikowska i Małgorzata Stankiewicz


Aktualności

Powiązane artykuły