Niedostosowanie prędkości wynikiem zderzenia dwóch aut

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 65. Citroen zderzył się z mercedesem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

 

 

 

 

Wczoraj (14.02.18) około godz. 20.00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na drodze krajowej nr 65 w Kozakach (gm. Gołdap).

Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że 58-letni kierowca citroena, jadąc w kierunku Gołdapi na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym mercedesem. W wyniku tego uderzenia mercedes zjechał do przydrożnego rowu. Badanie obu kierowców na zawartość alkoholu wykazało, że byli trzeźwi.

Kierowca citroena jechał sam, natomiast w drugim aucie byli dwaj pasażerowie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy medycznej na miejscu. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów a 58-latka za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym ukarali mandatem  karnym.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy – Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są trudne, robią się bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły