Gołdapscy siatkarze w drużynie aktualnych mistrzów województwa  podlaskiego kadetów

10 lutego zakończyły się rozgrywki podlaskiej wojewódzkiej ligi piłki siatkowej w kategorii kadetów. Dobra passa nie opuszcza młodych siatkarzy Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki, w którym trenuje i gra dwóch chłopaków z Gołdapi: Dawid Rusak na pozycji libero i Bartosz Mikielski na pozycji rozgrywającego. Kadeci SUKSS Suwałki przez cały sezon zasadniczy w województwie podlaskim byli nie do pokonania.

 

 

 

W ostatniej kolejce ligi zdecydowanie wygrali wyjazdowy mecz z UKS Mikolo Sokółka 3:0 i przypieczętowali zdobycie kolejnego w tym roku tytułu Mistrza Województwa Podlaskiego w siatkówce, tym razem w kategorii kadet. Jednocześnie zapewnili sobie udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w piłce siatkowej. Mecz z Sokółką był kolejnym, w którym młodzi kadeci SUKSS Suwałki zdominowali przeciwnika i pokazali, że w tej kategorii wiekowej nie mają sobie równych. Warto zaznaczyć, że we wszystkich 8 kolejkach ligowych, w których poza Sokółką mierzyli się  z drużynami MUKS 15 Białystok, BAS Białystok, SUKSS Suwałki II, nie stracili żadnego seta  i wszystkie mecze wygrali  po  3:0.

Obecnie siatkarze SUKSS Suwałki przygotowują się  do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski kadetów, który zostanie rozegrany w dniach 1-4.03.2018 roku w Rzeszowie. Rywalami siatkarzy SUKSS będzie drużyna gospodarzy AKS V LO Rzeszów, a także STS Olimpia Sulęcin, Exact Systems Norwid Częstochowa, TPS AZS UMCS Lublin, TS Volley Rybnik.

Jednym z ostatnich etapów przygotowań to tego ważnego dla każdego siatkarza turnieju będzie udział w XX Międzynarodowym Maratonie Siatkówki w Łebie, który odbędzie się już  w dniach 23-25 lutego. Maraton jest największą imprezą młodzieżową w Polsce i Europie.

W dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek,  Zbigniew Bartman, Michał Kubiak i wielu innych. W turnieju w Łebie poza klubami młodzieżowymi siatkówki weźmie udział również Młodzieżowa Reprezentacja Polski w kategorii kadet  oraz drużyny z Kaliningradu.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdapscy siatkarze w drużynie aktualnych mistrzów województwa  podlaskiego kadetów

  1. Piłka ręczna

    Brawo chłopaki tak trzymać, powodzenia w dalszych rozgrywkach, sport druźynowy wynaga wielu poświęceń, ale bez tego nie ma sukcesu.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...