Gołdapscy policjanci mają już terminale płatnicze

Policjanci ruchu drogowego z gołdapskiej komendy, wyjeżdżając do służby mają już na wyposażeniu terminale płatnicze. Otrzymali je 5 lutego. Teraz dzięki tym urządzeniom, kierowcy ukarani mandatem będą mogli podczas kontroli natychmiast go opłacić bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także nie tracąc czasu.

 

 

 

Policjanci z gołdapskiej drogówki, pełniąc służbę na drogach powiatu korzystają już z terminali płatniczych. Dzięki nim za popełnione wykroczenie można zapłacić kartą bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej.

Taka forma płatności to ułatwienie nie tyko dla policjantów, ale także dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców i osób, które na co dzień nie mieszkają w Polsce.  Do tej pory kierowcy, którzy nie mieli stałego zameldowania na terytorium Polski, w razie popełnienia wykroczenia drogowego zobowiązani byli do uiszczenia kary od razu na miejscu.  Niestety, nie zawsze posiadali przy sobie gotówkę bądź właściwą sumę. Wówczas funkcjonariusze musieli dowieźć takie osoby do bankomatu, aby umożliwić im płatność. Teraz nie będzie to konieczne.

Za pomocą terminali będzie można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej. Oczywiście decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, będzie należała do osoby ukaranej.

Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą takich terminali pozwali na szybkie zakończenie procedury i zwolni kierowcę z konieczności pamiętania o opłaceniu mandatu.

Możliwość takiej płatności daje  Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 r.  w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Gołdapska drogówka otrzymała 2 takie terminale. Policjanci przeszli odpowiednie szkolenie z jego zakresu.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły