Apartamenty Costa del Sol – miejsce, gdzie zaczyna się Europa

Costa del Sol, czyli Słoneczne Wybrzeże, to miejsce, w którym zaczyna się Stary Kontynent. Położone na południu hiszpańskiej Andaluzji zachęca turystów malowniczymi plażami i niekończącą się zabawą. Ten region nigdy nie śpi.

 

 

 

Brama Europy

Costa del Sol to popularne wśród turystów miejsce na spędzenie wakacji. Ciągnące się od Gibraltaru aż do przylądku Cabo de Gata jest nie tylko atrakcyjną lokalizacją dla spokojnego urlopu, ale także bazą do wyjazdów po okolicy. Spragnieni zwiedzania mogą odwiedzić Malagę – miejsce urodzin słynnego hiszpańskiego malarza Pabla Picasso. Po spacerze, w najsłynniejszym zabytku miasta, na zamku Gibralfaro, warto zajrzeć do restauracji i spróbować lokalnych dań. Sałatka z gorzkich pomarańczy, owoce morza obtoczone w mące i smażone w głębokiej oliwie, to tylko niektóre z regionalnych przysmaków.

 

Apartamenty Costa del Sol – miejsce odpoczynku

Południowa Hiszpania, a konkretnie apartamenty Costa del Sol, to świetne miejsce na odpoczynek. Oprócz walorów turystycznych, Andaluzja oferuje przede wszystkim piękną pogodę przez cały rok. Niezależnie od tego, w jakim terminie zdecydujemy się na wynajęcie naszego apartamentu, zawsze będziemy cieszyć się dobrymi warunkami do plażowania. Jeżeli nie bawi nas Boże Narodzenie w śniegu po kolona i mrozie, dlaczego nie wybrać się w podróż na drugi koniec Europy?

Na Costa del Sol pogoda sprzyja w grudniu, jak i lipcu. 20 stopni Celsjusza i piękne wiosenne słońce w środku grudnia to dobra alternatywna dla polskiej niepogody. Zwłaszcza, gdy wieczór będziemy spędzać sącząc wino na jednej z wielu andaluzyjskich plaż.

 

Wieczorem miasto żyje

Costa del Sol, jak na kurort przystało, żyje cały dzień. W ciągu dnia plaże wypełnione są turystami z małymi dziećmi, zakochanymi na romantycznych wakacjach i miejscowymi, którzy korzystają z tego, co im natura dała. Jednak wieczorem krajobraz zmienia się nie do poznania. Plaża wciąż żyje, jednak stroje kąpielowe ustępują miejsca sportowej, lub prawdziwej, elegancji. W restauracjach słychać gwar i stukanie kieliszków, a wszystko kończy się spacerem wzdłuż plaży. Dopiero późną nocą apartamenty Costa del Sol ponownie wypełniają się gośćmi, którzy nabierają w nich siły na kolejny dzień. A są to bez wątpienia pokoje, z których żal wychodzić. Jak na apartamenty przystało wyposażenie jest niezwykle bogate i zadowoli każdego gościa. Jeżeli nam się poszczęściło, dokonując rezerwacji, dostaliśmy pokój z widokiem na Morze Śródziemne. Widok jest piękną pocztówką, wieńczącą urlop.

 

 

Powiązane artykuły