5 powodów dlaczego pożyczka online jest bezpieczna

Minęły już czasy zamieszczanych na słupach głoszeń z ofertami pożyczek. Jeszcze kilka lat temu wielu pożyczkobiorców korzystających z takich ofert narażonych było na to by stać się ofiarami hochsztaplerów. Na dodatek pożyczkobiorcy, nawet ze strony firm działających legalnie, narażeni byli nierzadko na lichwiarskie procenty. Jednocześnie nie było wtedy organu kontrolującego pozabankowe firmy pożyczkowe.

Przełom nastąpił już pod koniec 2015 roku, kiedy to zaczęto pracować nad ustawą antylichwiarską. Radykalnie wszystko się zmieniło wraz z wejściem w życie tej ustawy z dniem 11 marca 2016 roku. Z tym się również wiele innych okoliczności ułatwiających kontakt pożyczkobiorcy z pożyczkodawcą. Zdecydowana większość pożyczkobiorców załatwia pożyczki online, korzystając z portali konkretnych firm, na przykład z lowcachwilowek.pl.

Dlaczego wybieramy online?

– Przede wszystkim dlatego, że ta opcja jest łatwa, szybka i przyjazna, gdybyśmy porównali interfejsy portali popularnych pozabankowych firm pożyczkowych.

– Załatwiając pożyczkę online mamy do czynienia nie tylko z internetowymi aplikacjami, ale również możemy skontaktować się z konsultantem, którego obowiązuje żelazna dyskrecja.

– Na portalu pożyczkodawcy każdy z łatwością obliczy koszty pożyczki, korzystając z zamieszczonego tam prostego kalkulatora. Przy okazji warto jest podkreślić, że po wejściu w życie wspomnianej ustawy pozaodsetkowe koszty nalicza się według konkretnego wzoru (25% kwoty pożyczki plus 30% tej kwoty w skali roku), również oprocentowanie pożyczkodawca zobowiązany jest kształtować według konkretnego przelicznika.

– W wybraniu korzystnej opcji pożyczkowej online bardzo pomocne okazują się internetowe porównywarki pożyczkodawców, prowadzące na bieżąco rzetelne rankingi.

– Ponadto załatwiając pożyczkę online wystarczy być pełnoletnim, posiadać dowód osobisty i nierzadko już w kilkanaście minut mamy przelane pieniądze. Nie jest rzadkością to, że pożyczkodawca nie zapyta pożyczkobiorcy o BIK (informacje z Biura Informacji Kredytowej).

Obecne możliwości i ułatwienia, jeśli idzie o zaciąganie pożyczek, nierzadko pozwalają na zachowanie stabilności finansów domowych lub firmowych w obliczu nagłych zaskoczeń finansowych, choćby okazyjnych zakupów lub spłaty pilnego zobowiązania.

Ciekawą opcją są pożyczki chwilówki, czyli zaciągane w niewielkich kwotach z miesięcznym na ogół terminem spłaty. Udogodnieniem są również niewielkie „pożyczki darmowe”, czyli bez wszelkich opłat (również bez oprocentowania) dla klienta, który po raz pierwszy korzysta z usług konkretnego pożyczkodawcy.


Porady

Powiązane artykuły