Zima wróciła! Kierowco uważaj na drodze!

Gołdapscy policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozsądek. W wielu miejscach na terenie powiatu całą noc padał śnieg, na drogach zrobiło się ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni… Kierowco „noga z gazu”.

 

 

 

 

 

Tegoroczna zima płatała nam figle bardziej przypominając jesień, więc wielu kierowców już się odzwyczaiło od zimowych warunków. Jednak dzisiejszy poranek mieszańców Gołdapi i powiatu przywitał śniegiem, a to automatycznie sprawiło pogorszenie się sytuacji na drogach.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek. Na drogach jest ślisko, zachowujmy więc bezpieczne odległości między pojazdami. Nadmierna prędkość, niekontrolowany poślizg i utrata kontroli czy też najechanie na tył innego auta to najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków w zimowych warunkach. Do tego brawura i alkohol – to dodatkowe i równie częste przyczyny zdarzeń drogowych.

Niejednokrotnie jest tak, że to kilka sekund decyduje o naszym życiu czy zdrowiu. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zima wróciła! Kierowco uważaj na drodze!

  1. OBATEL

    My mieszkańcy apelujemy o ostrożność rozsądek do Policji. W wielu miejscach na terenie powiatu całą noc padał śnieg, na drogach zrobiło się ślisko. PROSIMY przypilnujcie odpowiedzialnych za oczyszczenie dróg oraz chodników. Apelujemy o rozsądek w wlepianiu mandatów. Najpierw zastanówcie się czy na pewno jest winien kierowca czy służby porządkowe.
    PS. przypominam odpowiedzialnym za utrzymanie porządku że śnieg pada 24 godziny na dobę, ludzie korzystają z dróg i chodników 24 godziny a wam powiat i gmina płaci za utrzymanie dróg w taki sposób abyśmy my „OBATELE” czuli się bezpiecznie.
    Marzy mi się dzień kiedy Policja napisze „obywatele możecie być spokojni dopilnowaliśmy abyście czuli się bezpiecznie na drogach. Drogi są odśnieżone, posypane życzymy szerokości…”