Z Urzędu Miejskiego: Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

W czwartek, 1 lutego, rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na rok 2018. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 16 lat.

 

 

 

Głos można oddać w formie papierowej w Punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Gołdapi lub w formie elektronicznej. Link do głosowania umieściliśmy w zakładce Budżet Obywatelski na stronie goldap.pl. Na stronę głosowania można też wejść bezpośrednio. https://umgoldap.formularze.org/index.php/e-formularz/1043.html. Uwaga! Formularz uaktywni się dopiero w chwili rozpoczęcia głosowania!

Na realizację Budżetu Obywatelskiego Gmina Gołdap w 2018 roku przeznaczy 150 tys. złotych. Jedna trzecia tej kwoty zostanie wydatkowana na realizację projektu na terenie wiejskim. Reszta zostanie rozdysponowana w mieście. O sfinansowanie swych pomysłów zabiegają wnioskodawcy 11 projektów. Trzy z nich dotyczą terenu wiejskiego. 8 zaplanowano na terenie miasta. Projekty zostały umieszczone na tzw. liście miejskiej i liście wiejskiej. Można poprzeć tylko po jednym projekcie z każdej z list.

Głosowanie potrwa 1 do 9 lutego do północy. Do oddania głosu w formie elektronicznej niezbędne jest podanie numeru PESEL oraz adresu e-mail. Zostanie na niego wysłany link aktywacyjny, którego kliknięcie zatwierdzi oddany głos. Brak aktywacji głosu będzie skutkować jego nieważnością. Głosując tradycyjnie należy przedstawić dowód tożsamości, osobiście wypełnić kartę do głosowania i oddać  ją w Punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

 1. Marek

  W ubiegłym roku głosowało bez udziału internetu 1142 mieszkańców. Gdyby ta sama grupa zechciała głosować w obecnym 2018 przypadnie im niecałe 3 minuty na oddanie głosu (wytłumaczenie sposobu wyboru projektu, wypełnienie formularza, sprawdzenie zgodności danych) oczywiście gdy urzędnik będzie pracował bez przerwy 8 h i nie zajmował się innymi sprawami. Kolejna sprawa to czy Pani Kordiak z urzędu miejskiego której mąż zgłosił projekt jest odpowiedzialna za liczenie głosów ewentualnie wybiera osoby do komisji, która się zajmie liczeniem? Nie chcę nikogo posądzać o złe zamiary. By się jednak nie okazało, że jak to mawiał Józef Stalin” nieważne kto i jak głosuje ale ważne kto liczy głosy”. Jak będę mógł sprawdzić czy mój głos jest ważny i został policzony?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Jan

  Glosowanie jest obciazone wadami prawnymi przez glupich radnych

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Sergiusz

   To mam radę dla tych głupich radnych niech skorzystają z pomocy mądrych. Po co głosujący internetowo ma podawać maile całej rodziny do weryfikacji (chyba, że chcemy utrudnić głosowanie)? Lub chodzi o wykluczenie z głosowania chociażby „niemobilnych” starszych osób. Tak to robią w Starogardzie Gdanskim. Można prosto i przejrzyście. Luto mam już dość twoich nieudolnych rządów i braku profesjonalizmu Twoich urzędników, nie zagłosuję na Ciebie w kolejnych wyborach. https://www.youtube.com/watch?v=8S57MCBl5h8

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    No co Ty tam sa najlepsi pracownicy.Pewien Pan powinien też sprawdzić gdzie ktos tez jeździ i z kim.Prawda wyjdzie .Szkolenia?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     O to teraz trzeba będzie samemu jeździć na szkolenia.Grupowe oj nie oj nie.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 3. Krzysiek

  Burdel na kółkach. Przykład pierwszy z brzegu. Mogą głosować osoby mieszkające w Gołdapi ale niezameldowane. Jak zweryfikują takie osoby? Może przyjezdnych z Królewca zaprosić do głosowania? Pracuję w delegacji i raz na dwa tygodnie zjezdzam do Gołdapi i dlaczego nikt nie pomyślał o podobnych przypadkach. Przed wyborami to walka o głosy a jak mogę zdecydować o przeznaczeniu części pieniedzy ze swoich podatków to ciężko pomyśleć głową!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...