Z Urzędu Miejskiego: Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

W czwartek, 1 lutego, rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na rok 2018. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 16 lat.

 

 

 

Głos można oddać w formie papierowej w Punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Gołdapi lub w formie elektronicznej. Link do głosowania umieściliśmy w zakładce Budżet Obywatelski na stronie goldap.pl. Na stronę głosowania można też wejść bezpośrednio. https://umgoldap.formularze.org/index.php/e-formularz/1043.html. Uwaga! Formularz uaktywni się dopiero w chwili rozpoczęcia głosowania!

Na realizację Budżetu Obywatelskiego Gmina Gołdap w 2018 roku przeznaczy 150 tys. złotych. Jedna trzecia tej kwoty zostanie wydatkowana na realizację projektu na terenie wiejskim. Reszta zostanie rozdysponowana w mieście. O sfinansowanie swych pomysłów zabiegają wnioskodawcy 11 projektów. Trzy z nich dotyczą terenu wiejskiego. 8 zaplanowano na terenie miasta. Projekty zostały umieszczone na tzw. liście miejskiej i liście wiejskiej. Można poprzeć tylko po jednym projekcie z każdej z list.

Głosowanie potrwa 1 do 9 lutego do północy. Do oddania głosu w formie elektronicznej niezbędne jest podanie numeru PESEL oraz adresu e-mail. Zostanie na niego wysłany link aktywacyjny, którego kliknięcie zatwierdzi oddany głos. Brak aktywacji głosu będzie skutkować jego nieważnością. Głosując tradycyjnie należy przedstawić dowód tożsamości, osobiście wypełnić kartę do głosowania i oddać  ją w Punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

 1. Marek

  W ubiegłym roku głosowało bez udziału internetu 1142 mieszkańców. Gdyby ta sama grupa zechciała głosować w obecnym 2018 przypadnie im niecałe 3 minuty na oddanie głosu (wytłumaczenie sposobu wyboru projektu, wypełnienie formularza, sprawdzenie zgodności danych) oczywiście gdy urzędnik będzie pracował bez przerwy 8 h i nie zajmował się innymi sprawami. Kolejna sprawa to czy Pani Kordiak z urzędu miejskiego której mąż zgłosił projekt jest odpowiedzialna za liczenie głosów ewentualnie wybiera osoby do komisji, która się zajmie liczeniem? Nie chcę nikogo posądzać o złe zamiary. By się jednak nie okazało, że jak to mawiał Józef Stalin” nieważne kto i jak głosuje ale ważne kto liczy głosy”. Jak będę mógł sprawdzić czy mój głos jest ważny i został policzony?

   
 2. Jan

  Glosowanie jest obciazone wadami prawnymi przez glupich radnych

   
  1. Sergiusz

   To mam radę dla tych głupich radnych niech skorzystają z pomocy mądrych. Po co głosujący internetowo ma podawać maile całej rodziny do weryfikacji (chyba, że chcemy utrudnić głosowanie)? Lub chodzi o wykluczenie z głosowania chociażby „niemobilnych” starszych osób. Tak to robią w Starogardzie Gdanskim. Można prosto i przejrzyście. Luto mam już dość twoich nieudolnych rządów i braku profesjonalizmu Twoich urzędników, nie zagłosuję na Ciebie w kolejnych wyborach. https://www.youtube.com/watch?v=8S57MCBl5h8

    
   1. Anonim

    No co Ty tam sa najlepsi pracownicy.Pewien Pan powinien też sprawdzić gdzie ktos tez jeździ i z kim.Prawda wyjdzie .Szkolenia?

     
    1. Anonim

     O to teraz trzeba będzie samemu jeździć na szkolenia.Grupowe oj nie oj nie.

      
 3. Krzysiek

  Burdel na kółkach. Przykład pierwszy z brzegu. Mogą głosować osoby mieszkające w Gołdapi ale niezameldowane. Jak zweryfikują takie osoby? Może przyjezdnych z Królewca zaprosić do głosowania? Pracuję w delegacji i raz na dwa tygodnie zjezdzam do Gołdapi i dlaczego nikt nie pomyślał o podobnych przypadkach. Przed wyborami to walka o głosy a jak mogę zdecydować o przeznaczeniu części pieniedzy ze swoich podatków to ciężko pomyśleć głową!

   

Skomentuj