Turniej wygrał zespół z Warszawy

Uczniowski Klub Sportowy Jaćwingowie Gołdap był organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Oldboyów im. Zenona Kowalewskiego, który odbył się w sobotę 27 stycznia. Na hali OSiR rywalizowały ze sobą drużyny z Rosji (Jantar Kaliningrad), Litwy (Alytus Litwa), Bartoszyc oraz dwa zespoły z Warszawy. Gołdapska drużyna Oldboyów wsparta została przez przyjaciół z Suwałk i Ełku.

 

 

 

 

 

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, który objął całe wydarzenie patronatem honorowym. Na turnieju obecni byli także starosta Gołdapski Andrzej Ciołek, oraz dyrektor OSiR  Mariusz Kowalczuk. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Wiesława Kowalewska.

Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. Walka na boisku była bardzo zacięta i pełna emocji. Turniej wygrał zespół z Warszawy.

Warto zaznaczyć, iż są to zawodnicy bardzo doświadczeni, są obecnymi wicemistrzami Polski i zajmują 6 miejsce w Europie w kategorii 50+. Drugie miejsce zajęła drużyna z Alytus Litwa, na trzecim miejscu znalazł się zespół z Bartoszyc. Tuż za podium uplasowały się kolejno drużyny z Kaliningradu, Warszawy i Gołdapi.

Turniej im. Zenona Kowalewskiego w kategorii Oldboy rozgrywany jest co roku. Jest doskonałym przykładem podtrzymywania tradycji piłki ręcznej oraz dowodem na to, iż sport to zdrowie – niezależnie od wieku.

Zdjęcia: Marcin Urzędowski

 

Powiązane artykuły