Pomost niskoburtowy, czy wysokoburtowy? Jaki najlepiej wybrać?

Pomosty pływające z polietylenu cieszą się coraz większą popularnością rozwiązania. Głównym powodem ich sukcesu jest łatwy i szybki montaż oraz stosunkowo je niski koszt inwestycji, wytrzymałość. Ponadto pomosty pływające, dzięki modułowej budowie mogą być, zestawiane ze sobą w dowolnym kształcie.

Konstruując modułowy pomost pływający możecie Państwo sami wybrać jego konfigurację dopasowaną do Państwa aktualnych potrzeb oraz możliwości jakie daje linia brzegowa. Łatwy montaż elementów pomostu oznacza także ich łatwy demontaż. Pomosty modułowe mogą być bezproblemowo rozbudowywane w trakcie sezonu oraz rozmontowywane po jego zakończeniu. Demontaż pomostu na zimę pozwoli uniknąć ryzyka jego uszkodzenia przez lód zamarzającej tafli jeziora, czy płynącą rzeką krę. Dodatkową przewagą pływających pomostów z polietylenu nad stale związanymi z dnem pomostami drewnianymi, jest brak konieczności ich impregnowania. Polietylen jest odporny nad działanie wody oraz promieni słonecznych, w związku z czym decydując się na to rozwiązanie, rezygnujemy tym samym z kosztów związanych z ich konserwowaniem ..

Rodzaje modułów pomostów pływających

Pierwszym typem modułów pomostów pływających są pomosty niskoburtowe. Są one wykonywane w ten sposób by ich płaszczyzna nie wystawała znacząco ponad lustro wody. Zabieg tan ma na celu poprawę wygody korzystania z pomostu kajakarzom i wioślarzom, którym takie rozwiązanie pomaga wsiadać i wysiadać z pojazdu, bez potrzeby wyprowadzania go na brzeg. Drugi typ pomostów to pomosty wysokoburtowe służące do cumowania większych jednostek pływających , pozwalające spacerować po stabilnym ciągu pieszym – wysoko ponad lustrem wody, idealnie sprawdzają się jako pomosty rekreacyjne, pomosty cumownicze dla jachtów i łodzi żaglowych. Wyposażone dodatkowo w elementy najazdowe, mogą również służyć kajakarzom oraz użytkownikom skuterów wodnych. Poza najazdami oba typy pomostów mogą zostać wyposażone, także w inne rodzaje akcesoriów takich jak barierki, drabinki, knagi ,wieżyczki ratownicze. Można je również wykorzystać do budowy zamkniętych kąpielisk na akwenach tworząc bezpieczne, strzeżone miejsce do kąpieli.


Porady

Powiązane artykuły