Betlejemska Dobranocka w Oddziałach Przedszkolnych SP3

W oddziałach przedszkolnych SP3 odbył się spektakl teatralny, pt.,,Betlejemska Dobranocka’’. który został przygotowany przez dzieci z grupy 5 latków. W gronie zaproszonych gości znaleźli się rodzice, dziadkowie oraz dzieci z wychowawczyniami pozostałych grup przedszkolnych.

 

 

W Betlejem pewnego wieczoru, kiedy Matka Boska układała synka do snu, wydarzyło się coś bardzo, bardzo dziwnego… Tymi słowami rozpoczęto tegoroczne jasełka. Było dość oryginalnie, gdyż dzieci przebrane za postacie z bajek, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, nie tylko po polsku, ale również po angielsku. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.

Dziewczynka z zapałkami zostawiła u żłóbka zapałki, Pinokio swój długi nos i ośle uszy, Czerwony Kapturek koszyczek pełen słodkości, a stary rybak złotą rybkę. Nad całością czuwali aniołowie. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujących na scenie nagrodzono gromkimi brawami, które były uznaniem za zainscenizowanie wyjątkowych jasełek.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji oraz przygotowanie pięknych strojów.

Wychowawczynie – Joanna Słupecka i Renata Namiotko


Aktualności

Powiązane artykuły