Ze Starostwa: Umowa o dofinansowanie termomodernizacji podpisana

W czwartek 28 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wicestarosta Grażyna Senda oraz skarbnik powiatu Bożena Radzewicz podpisali umowy w sprawie dofinansowania długo wyczekiwanej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej z zakresu opieki zdrowotnej i oświaty na terenie naszego powiatu.

 

 

 

 

Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 9 652 712,59 zł, z czego kwota pozyskanego dofinansowania to 7 591 491,92 zł. Kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną trzy budynki w kompleksie szpitalnym oraz dwa budynki Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. W zakres prac wejdzie m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych i stropów, wymiana stolarki okienno-drzwiowej, a także modernizacja i wymiana instalacji grzewczej oraz elektrycznej.”


Aktualności

Powiązane artykuły

55 komentarzy do “Ze Starostwa: Umowa o dofinansowanie termomodernizacji podpisana

 1. Ciekawski

  Czy mógłbym poprosić redakcję o przedstawienie dwóch pozostałych osób uwidocznionych na zdjęciu ? A może to tylko statyści ?

  1. Poprosić, oczywiście, można:-)

 2. Rafał

  I nikt nie przeprasza panów Ciołka i Mirosa za wcześniejsze złośliwości? No tak, brak honoru.

 3. Rafał7

  Po co? Honor to obce słowo temu gremium
  – w tym komentującym sporadycznie chamom, dziw, że to tutaj przechodzi, 3 świat.

 4. ZoZ

  Szkoda tylko że poziom usług i świadczeń tych placówek jest poniżej dna…

  1. Anonim

   ZoZ, nie masz chyba na myśli Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, wszystkim instytucjom życzyłabym takiego rozwoju jaki dokonał się w tej placówce

   1. ZoZ

    Oczywiście mam na myśli służbę zdrowia..tylko i wyłącznie.zpew jest ok.

  2. Zniecierpliwiony pacjent

   ZoZ a gdzie można skorzystać z Twoich usług i świadczeń na poziomie powyżej dna?

 5. Kazio

  Nie mają kasy na realizację termomodernizacji.

  1. Lenka

   Oj Kazio, Kazio durak z Ciebia ili tolka udajosz?

 6. Dariusz

  Nie udało się szpitala sprzedać rok temu to kilkanaście miesięcy przed wyborami trzeba było trochę popracować ,żeby te 7 zmarnowanych lat jakoś przykryć

  1. Stasia

   Oj naczytałeś się Goebbelsa, naczytałeś!!!

  2. Stanisława

   Panie Dariuszu czy naprawdę chce Pan wiedzieć co przez ostatnie „zmarnowane” 7 lat dokonał Starosta? Myślę, że To Pana nie usatysfakcjonuje, ale z grubszego podam:
   -oddłużenie szpitala na ok. 12 mln (zadłużony przez …???… nie będę wytykać bo to nieładnie), restrukturyzacja, nowe RTG, karetka, cząstkowe remonty w budynku głównym i na pediatrii oraz w poradniach, system ppoż wraz z oddymieniem, zmiana źródła ogrzewania, itp…itd
   -budowa ulic tzw „schetynówki” w gminie Banie Mazurskie za ponad 2 mln (Leśna, Topolowa)ponadto 1 Maja, chodniki na w/w ulicach i na Kościuszki.
   -„schetynówka” w gm. Dubeninki: Żytkiejmy-Degucie.1,7 mln
   -modernizacja ulic w Gołdapi: Kolejowa, Górna, Żeromskiego, Cmentarna, Podgórna, Krótka, część Partyzantów, Warsztatowa, Wiosenna, droga w Kozakach, parking za Alfa-Print, chodniki na 11 Listopada, 3 Maja, Leśnej, Sportowej w Skoczach i Kozakach…
   Nie ujęłam wszystkiego, bo nie chcę zanudzać zbyt długim tekstem, no i dużo uleciało z pamięci ale myślę, że ty Dariusz masz albo złą wolę, albo faktycznie coś nie tak z Twoją pamięcią. Dlatego na Nowy Rok życzę dużo, dużo zdrówka i aby Ci pamięć powróciła polecam bilobil.

   1. Karol

    Pani Stanisławo, chciałbym jeszcze dodać do tej informacji, że Powiat przez te „zmarnowane” 7 lat „bimbania” Starosty zrealizował inwestycji na 42 mln w poprzedniej kadencji a obecna jak wieści niosą zapowiada się też interesująco. Jeśli śledzi Pani komunikaty to tylko w 2017 r podpisano umowy na ok 20 mln pieniędzy zewnętrznych.

    1. Anonim

     Tak a ludzie jakie podwyżki dostali.Tylko szaleć.

   2. Gosia

    Nie wspomniała Pani o moście w Marlinowie. Z tego co sobie przypominam to dużą część kosztów pokryto z pieniędzy rządowych od Pani Premier Szydło.

  3. Anonim

   Święta prawda.Teraz na pokaz.Ludzie widzą.

 7. Nina

  Bezrobocie spadło…. według stanu na dzień 30 listopada 2017 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gołdapi zarejestrowanych było 969 osób bezrobotnych, co oznacza że ok. 30-50 proc. klientów PUP-ów to osoby, które nie mogą lub nie chcą podjąć żadnej pracy – gro z nich oczekuje tylko i wyłącznie na składki ubezpieczenia zdrowotnego. Urzędy pracy powinny być zlikwidowane, bo bezrobocia już nie ma; generują koszty państwa w okolicach czterech milionów zł rocznie – ocenił wiceszef klubu Kukiz’15 Marek Jakubiak.

  1. Anonim

   Z Pup i tak odchodzą ludzie.Zle sie dzieje?

   1. Zainteresowany

    Proszę zapytać dyrektora PUP lub starostę. Przed świętami starosta zawitał do PUP i mówił o najsłabszych ogniwach …. może to tylko te ogniwa odchodzą.

    1. ja

     Więc kiedy odejdzie starosta?

     1. Ty

      Kiedy nabierzesz rozumku?

    2. Anonim

     Ale wstyd.Jak tak można.

     1. Lena

      Oj wstyd, wstyd być takim zacietrzewionym, zawsze na nie, szukającym dziury w całym człowiekiem.

   2. Jadwiga

    No ale wszystko jest wspaniałe.Ciekawe komu?

  2. Sylwester

   To ja może coś tu na temat… np. śliwek napiszę. Nina, Ty widzisz jaki jest temat materiału?

   1. Nina

    Tak, potrafię czytać ze zrozumieniem a o spadku bezrobocia napisałam nie bez kozery. PUP jest jednostką organizacyjną Starostwa Powiatowego, skoro spadło bezrobocie to można byłoby zmniejszyć zatrudnienie w PUP o połowę i środki na realizację termomodernizacji znaleźć.

    1. Lena

     Nie plącz jednego z drugim, bo to tak nie działa. Nina myślisz, że wszystkie rozumy pozjadałaś i wypisujesz głupoty – totalne głupoty.

     1. Nina

      W sumie to w PUP nie trzeba nikogo zwalniać, sami pracownicy odchodzą. Może ktoś wie z jakiej przyczyny tak się dzieje? Pozostali pracownicy siedzą cicho i boją się o wlasne stołki. ….

    2. Sylwester

     Długo szukałaś argumentu Nina.

     1. Lena

      Nie rozumiem Niny. Raz pisze i ubolewa, że spada bezrobocie i trzeba z PUP zwalniać ludzi. Zaraz potem w następnym komentarzu, że „w sumie to w PUP nie trzeba nikogo zwalniać, sami pracownicy odchodzą”.

    3. Lena

     Nina naprawdę nie wiesz dlaczego „niektórzy” sami odchodzą z PUP, a właściwie mają bezpieczne „lądowanie” u Burmistrza. A czy nie słyszałaś nic ustawie o ochronie danych osobowych i rozprawy sądowej prowadzonej w tej sprawie?
     A jeżeli komuś nie odpowiada tego rodzaju praca, to oczywiście wolna droga, przecież na takie urzędnicze miejsca pracy wiele osób czeka i „z pocałowaniem” wiele osób przyjmie taką pracę.

 8. ala

  dla PIS-u stanowcze NIE w Gołdapi!!!

  1. Michał

   Bredzisz ala. NIE w Gołdapi dla KODowców i innych POpaprańców. Brawo PiS, brawo dobra zmiana.

  2. Kazik

   ala, oszalałaś co za brednie wypisujesz. To w takim razie dlaczego czekałaś na zmianę wieku emerytalnego, dlaczego w twojej rodzinie pobierają 500+ na dzieci, korzystają z tańszych leków. Oddaj też podwyżkę zarobków na którą tak długo nie miałaś szans!
   KOD ci mózg zlasował, ocknij się. Obudź się Polko i Polaku.

 9. Nina

  Zbrzydło już patrzeć na te twarze…. czas Panowie ze sceny zejść. Gdzie byliście przez tyle lat?
  Raptem sukces w postaci podpisanej umowy. Tomasz Luto jest najlepszym burmistrzem!

  1. durban

   Brednie! Przykro przede wszystkim patrzeć na obecne twarze Murzyna, Pawłowskiego i przede wszystkim pewnego Andrzeja. Sromota i tyle.

  2. Stanisława

   Nina? (czyli zbierająca frukty u burmistrza). Zaklinasz rzeczywistość, to Luto i jego współpracownicy są nieudacznikami, to też jego ekipa składała w tym samym programie na termomodernizację swoich placówek i to również dla nich zabrakło 2 pkt, ale ta wspaniała ekipa nawet nie próbowała złożyć protestu, bo wiedzieli, że mają zły wniosek. I co? I nic!, tego nie należy krytykować, o tym nie można mówić, ba o tym żaden redaktor nie napisał, nikt nie skrytykował!. Dlaczego chroni się takich nieudaczników?, bo wydają setki tysięcy na promocję i na zniewalanie głupiutkich umysłów takich jak Twój (no chyba, że Ty masz w tym swój interes, to zwracam honor. Frukty najważniejsze a maluczcy i zmanipulowani tego nie pojmą). A i jeszcze jedno, o terminie ogłoszenia konkursów na różnego rodzaju projekty (w tym na termomodernizację) nie decyduje ani starosta ani burmistrz. Jak się pojawiają to wszyscy składają, jak niema programu to nie ma takiej możliwości i Ty Nina dobrze o tym wiesz, ale manipulujesz informacjami i wprowadzasz wszystkich w błąd.

  3. Brzydota

   Nina, przed Sylwestrem coś z emocjami u Ciebie nie halo, nie zrób sobie krzywdy. Coś Ci obiecano w życzeniach noworocznych, ale czy to nie jest korupcja?, zaczekaj na realizację i tak oficjalnie na portalu nie dziękuj i nie właź w tylną część.

 10. Kazio

  Niektóre urzędniczki to tak steruja dyrektorem PUP że nie muszą się wysilać i żeby zmienic stołek i pokój stwierdzą że nie po to kończyły studia żeby obsługiwać bezrobotnych smierdzieli Za taką pogardę to tylko dyscyplinarka ale nie tylko dla Moniki ale dla całej dyrekcji

  1. Monia

   Oj Kazio, Kazio co ma piernik do wiatraka? O jakiej dyrekcji i o jakiej Monice z dyrekcji piszesz! Wszystkie Moniki strzeżcie się – Kazio nie lubi tego imienia!

  2. Anonim

   No co Ty?Żartujesz.

 11. Z

  Tomasz Luto najlepszym burmistrzem??? Czy pan się leczy? Przecież to bajka..

 12. Iza

  Nino chyba myślałaś o 4 miliardach w skali kraju. Też uważam,że Urzędy Pracy powinno się zlikwidować przy ewentualnym zatrudnieniu kilku najlepszych fachowców w Urzędzie Miejskim gdyż uważam ,że Starostwa powinny być również zlikwidowane.Starostwo i podległy Urząd Pracy w Gołdapi generują ogromne koszty -myślę ,że ponad 10 milionów rocznie.
  Najważniejsze wydziały należałoby przenieść do Urzędu Miejskiego a Ciołków i Hołdyńskich z pewnością przyjmie Iryd na taśmę produkcyjną.
  Zatrudnienie w PUP jest obecnie na tym samym poziomie jak 20 lat temu kiedy bezrobocie wynosiło ponad 40 %.To niegospodarność.

  1. CZ

   No może niech swój los obaj panowie sami sobie tworzą, niekoniecznie zaraz przy taśmie, ale z większością tego komentarza należy się zgodzić. Obie instytucje chyba łatwo byłoby rozmieścić w strukturach Urzędu Miasta co dałoby spore oszczędności.

  2. Styczeń

   Iza nie rozpędzaj się tak mocno, bo może tobie zabraknąć miejsca na tej taśmie w Irydzie i co wtedy poczniesz? znów będziesz wylewała żółć, że Luto zabrał Ci miejsce pracy!

 13. Janek

  Nina co paliłaś wypisując takie głupoty
  Dobra zmiana, byłem w Urzędzie tej dobrej zmiany, w dowodach pracują księżniczki albo jaśnie panie. Jak nie podasz kwitka pod nos to nic nie załatwisz, mam wrażenie że księżniczki najlepiej na kolanach prosić. Przychylność dla petenta to nie w ich stylu, cały dzień zmarnowany, zero współpracy. Panie Burmistrzu to Pana księczniczki ? Jeśli tak to gratuluje wyboru. O śmieciach już nie wspomnę – i to jest ta jego dobra zmiana.

 14. Iza

  Styczniowe porady zostaw dla siebie,ja sobie poradzę ,ale skoro jawnie opowiadasz się za trutniami to domyślam się ,masz w tym swoje interesy ?
  Problemem gołdapian jest brak ogólnego rozliczenia się poprzedniego burmistrza i radnych z totalnej patologii, zmarnowanych milionów naszych publicznych pieniędzy i zwykłej ludzkiej pokory.Niestety oni nadal mają przewagę w Radzie Miejskiej a Miros nimi steruje i knuje przed tegorocznymi wyborami. Coraz głośniej słychać ,że „były” chce wjechać na plecach nieudacznika Hołdyńskiego .Ludzie nie są głupi ,a ten gość już jest skompromitowany.

  1. Irek

   Nie martw się Iza – są jednak realizowane ważne projekty obywatelskie, na przykład przez nowego radnego. Jego żona znalazła pracę w Urzędzie Miejskim już po kilku miesiącach jego obecności w radzie. Natomiast fajnie jest przyglądać się jak nowy radny wikła się we własną sieć. Nie radzi sobie zupełnie. Już po pierwszym jego wystąpieniu znamienne były komentarze również jego dotychczasowych zwolenników. Ostatnia sesja pokazała jak wybitny jest to umysł. Przed wyborami i nie tylko obecne patologie zostaną wymienione. Oj, nazbierało się tego, oj nazbierało…
   O Hołdyńskiego się nie martw – jest inny żelazny kandydat…

   1. Anonim

    Tylko ta żona to bardzo mądra kobieta,i chyba ktoś chce bardzo oczernić .Głowa do góry Pani Gosiu.Wszystko wraca.Powodzenia.

    1. Irek

     Ależ nikt tej Pani nie ocenia… Może się sprawdzi na tym stanowisku. Ale skoro już jestem przy głosie:-) to refleksja z innej beczki. To że nowy radny został nowym radnym i że przyhołubił go burmistrz jest wyjątkowym prezentem dla opozycji również dla ewentualnego kontrkandydata na burmistrza:-) Fantastyczny strzał w kolano:-) To nie żart, naprawdę dla Gospodarnych Razem to prezent pozytywny:-) Aby tylko potrafili to dalej wykorzystać:-)

     1. Anonim

      W kolano to inni sobie strzelaja.Ale wszystko sie kończy.Sprawiedliwość przyjdzie.

  2. Styczeń

   Iza, kim ty jesteś, że dajesz rady innym (staroście, dyrektorowi) a jeszcze co gorsze wyzywasz osoby publicznego zaufania (wybranych w demokratycznych wyborach w przypadku Starosty) a sama nie chcesz przyjąć dobrej rady z głębi serca. Skąd ta buta i brak „zwykłej ludzkiej pokory” której braku zarzucasz innym a sama zioniesz ogniem. Wiem, stosujesz zasadę znaną od lat: „złodziej krzyczy łapać złodzieja”. Spokojnie nie wyzywam Ciebie od złodziei. W Twoim przypadku dotyczy to określenia „nieudacznik”. Czytaj – nieudacznik wyzywa innych od nieudaczników.

 15. Bystry

  Na stronie www Starostwa Powiatowego w Gołdapi zamieszczona jest na stronie głównej informacja o tym wspaniałym sukcesie i wygląda ona tak: Umowa o dofinansowanie termomodernizacji budy…
  Skoro buda…. to już po sukcesie:-)

  1. Styczeń

   Bystry jak Tuman