Według statystyk na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych tym wirusem

Według statystyk na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. Mimo, że od pierwszego zdiagnozowania zakażenia wirusem HIV w Polsce minęło ponad 30 lat, chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Według statystyk, HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski. Dlatego tak ważne jest szerzenie wiedzy o profilaktyce tej choroby.

 

 

 

 

Od wielu lat 1 grudnia w naszej szkole organizowany jest konkurs wiedzy o Aids i HIV. W tym roku zmagania odbyły sie dwuetapowo. Uczniowie klas drugich gimnazjalnych w pierwszej części mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru. Najlepsza dziesiątka przeszła do drugiego etapu konkursu. Są to: Alicja Hryniewicz 2j, Szymon Cewkowicz 2j, Liszewski Krzysztof 2f, Laskowska Maja 2e, Moraczewska Agata 2c, Olędzka Oliwia 2e, Romanowski Mateusz 2f, Solnica Paulina 2a, Milanowski Dominik 2a, Filipowicz Magda 2g.

7 grudnia przeprowadzono finał konkursu według zasad teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Forma zmagań wszystkim sie spodobała a finałową trójkę tworzyły Maja i Oliwia z 2e oraz Magda z 2g. W czasie konkursu gościliśmy przedstawicielkę PSSE w Gołdapi, panią Ewę Bolewską, która czuwała nad poprawnością odpowiedzi i rozwiewała wszelkie niejasności.

Koordynatorki szkolnego konkursu: Anna Janonis-Klimko i Bogna Bogatkiewicz


Aktualności

Powiązane artykuły