Uwaga ślisko na drogach i chodnikach

Gołdapscy policjanci apelują do kierowców oraz do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, a podczas jazdy dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

 

 

 

Trwa zima, mrozy dotarły również do naszego regionu. Drogi i chodniki pokryły się śniegiem i są oblodzone. Przy takiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami – im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Apelujemy także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich dzieci w elementy odblaskowe.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Uwaga ślisko na drogach i chodnikach

 1. wesołych świąt

  ” Drogi i chodniki pokryły się śniegiem i są oblodzone.” jeżeli policja stwierdziła że drogi i chodniki są oblodzone to proszę nie mówić nam że uważajcie tylko DO ROBOTY WŁAŚCICIELE dróg i chodników.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. vvv

  „Uwaga ślisko na drogach i chodnikach”! – policja nie powinna kierować tego komunikatu do pieszych ani kierowców. Nie ten dobiorca.
  To napomnienie powinno być kierowane do firm utrzymujących drogi i chodniki!
  I to właśnie im policja powinna wlepiać mandaty.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...