Siatkarze z gołdapskiej „Trójki” na podium w Kętrzynie

W niedzielę 17 grudnia, jednocześnie na dwóch halach w Kętrzynie odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2018. Tegoroczne wojewódzkie eliminacje składają się z sześciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach.

 

 

 

Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę cztery najlepsze wyniki danego zespołu. Te ogólnopolskie zawody klubowe odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2007 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2006 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2005 i mł. – czwórki siatkarskie. Młodzi siatkarze skrupulatnie zbierają punkty, bo do finału województwa turnieju (w Olsztynie) zakwalifikuje się tylko po 8 najlepszych zespołów w każdej kategorii, które uzyskają największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej. W tegorocznej formule mecz trwa do dwóch wygranych setów do 15 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów. W kętrzyńskim turnieju zmagało się pięć zespołów chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym. Grający w „czwórkach” zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Maciej Wądołowski oraz Alan Budziejko zdominował swoją grupę, odnosząc cztery zwycięstwa. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 – UKS Kormoran Dobre Miasto, 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 2, 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo i 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 1. W półfinale imprezy przegrali nieznacznie 1:2 z UKS Tempo 25 Olsztyn, a w meczu o brąz ograli 2:0 MUKS Omegę Mrągowo i ostatecznie zajęli bardzo dobre trzecie miejsce. 16 drużyn „trójek” chłopców rozgrywało swój turniej w czterech grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski i Mieszko Makarski wygrał swoją grupę. Siatkarze pokonali 2:0 – UKS Tempo 25 Olsztyn 2, 2:0 – UKS Czwórkę Giżycko i 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 1.

W ćwierćfinale pokonali 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 1. W meczu półfinałowym okazali się lepsi od Kurianvolley Olsztyn 1 (2:0). W niedzielnym finale przegrali z aktualnymi mistrzami województwa – MOSiR Giżycko (0:2). Za drugie miejsce na ich konto wpłynęło 14 cennych punktów. 32 drużyny „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w ośmiu grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 3 w składzie: Piotr Zadroga, Piotr Dadura choć przegrał jedno spotkanie to wygrał swoją grupę. Zespół ten na pokonanym boju pozostawił: 2:0 – SMS Ostródę 4, 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 1 i 2:0 – Truso Salwator Elbląg 1. Przegrał 0:2 z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 6. Trzy grupowe zwycięstwa odniósł zespół UKS „Trójka” Gołdap 2 w składzie: Jeremi Wojtas i Paweł Jurewicz. Chłopcy pokonali 2:1 – UKS Promień Wydminy, 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 4 i 2:0 – SP 19 Elblag 1. A zespół UKS Trójka Gołdap 1 (Maciej Świętoń i Szymon Wysocki) pokonali: 2:0 – SP 15 Olsztyn, 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 3 i 2:0 – SMS Ostródę 5. Przegrał tylko z późniejszym zwycięzcą – Lechowem (0:2). Wszystkie trzy duety awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym (1/8). Duet Piotrków pokonał 2:0 – MKS MOSiR Kętrzyn 3, natomiast Jeremi i Paweł przegrali 0:2 z UKS Kormoran Dobre Miasto, a Maciej i Szymon ulegli 0:2 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 4 i zakończyli turniej na miejscu 9. W 1/4 finału duet Piotrków uległ 0:2 – UKS Kormoran Dobre Miasto.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 uległ 0:2 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3 i na zakończenie w meczu o 7. miejsce pokonali 2:0 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 6.

Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 27 maja 2018 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2018. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii.

 

 

Powiązane artykuły