Przeżyli wspaniały dzień, pełen magii, konkursów i tańca

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

 

 

 

Również dzieci z przedszkola ,,Bajkolandia” oraz uczniowie klas I- VII Szkoły Podstawowej w Lisach przeżyli wspaniały dzień, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Dużym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wzięły w nich udział całe klasy oraz pary. Najlepsi tancerze otrzymali atrakcyjne nagrody. W tym dniu dzieci mogły również brać udział w szkolnej loterii fantowej i wylosować losy pod którymi kryły się różne fanty-niespodzianki.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek wszystkim uczestnikom imprezy. Wspólne konkursy i zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Miłą pamiątką będą także fotografie wykonane podczas wróżb i zabawy.

Krzysztof Kożak

 


Aktualności

Powiązane artykuły