Nudzili się, więc przyjechali na hot-doga

Czternastolatek, szesnastolatek i siedemnastolatek wykorzystali nieuwagę rodzica najmłodszego z nich i wybrali się na samochodową przejażdżkę po Gołdapi. Nieletni zostali zatrzymani do kontroli drogowej na jednej z ulic miasta. Ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

 

 

 

W nocy z poniedziałku na wtorek (25/26.12) 16-latek postanowił spróbować swoich sił za kierownicą samochodu. Ponieważ nie posiadał własnego auta, jak również uprawnień do kierowania, wspólnie  z 14 i 17-latkiem po kryjomu zabrali audi ojca najmłodszego z nich i wyjechali na przejażdżkę.

Nie wszystko przebiegło jednak tak, jak zaplanowali sobie młodzi ludzie. Ich plany pokrzyżowali gołdapscy policjanci, którzy kilkanaście minut przed godz. 3.00 w nocy na jednej z ulic miasta zatrzymali auto do kontroli.

Policjanci ustalili, że młodzi ludzie bez wiedzy dorosłych i wykorzystując ich nieuwagę, zabrali auto ojca najmłodszego z nich, po czym wybrali się w podróż. Zapytani o to co robią w nocy poza domem, tłumaczyli funkcjonariuszom, że się nudzili i przyjechali na hot-doga. Auto wróciło do  właściciela, a dzieci pod opiekę rodziców.

W najbliższym czasie młodzi mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły